Jigoro ekipno osvojio četvrto mjesto na „Memorijalu Josip Potnek 2019.“ u Osijeku

28.10.2019. | 08:32 | Hrvoje P.
Pregleda: 1715

Ovog vikenda judo klub „JIGORO“ nastupio je u Osijeku na međunarodnom judo turniru pod nazivom „Memorijal Josip Potnek 2019.“ U konkurenciji 360 natjecatelja iz 35 kluba iz 6 europskih zemalja, naš klub nastupio je sa proširenom postvavom od čak 30 natjecatelja te osvojio 22 medalja, od toga 5 zlata, 4 srebra i 13 bronce te u ukupnom poretku zauzeli 4.mjesto.

U pojedinačnoj konkurenciji, zlato su osvojili: Ivona Bošnjak, Viktorija Štivić, Marta Vidmar te Matej Kukić u svojoj te većoj uzrasnoj skupini.

Srebro su osvojili : Klara benčić, Lana Knaus, Ivona Bošnjak te Luka Uršić.

Brončanu medalju osvojili su Garić Tadijana, Matošić Leonora, Mijoković Ela, Šimić Elizabeta, Trtanj Ema, Trtanj Tena, Marta Vidmar, Garić Paulina, Benčić Dorijan, Knaus Marin, Mijoković Matko, Šapina Vinko te Miloš Goran.

Od ovog natjecanja izvukli smo najviše što smo mogli, bila je velika konkurencija,bilo je dosta poraza ali većina se uspjela pribrati i doći do medalje, ali osvojiti 22 medalje sa 30 natjecatelja je ogroman uspjeh, analizirat ćemo svoje pogreške, ispraviti ćemo ih na treningu i biti spremni za dva tjedna kad jedna ekipa putuje za Mostar a druga za Jastrebarsko.