Zagreb Open 2018.: Lovro Šojat atraktivnim nokautom osvojio zlatnu medalju

(FOTO: BK Graciano)

19.11.2018. | 11:59 | Novinar 034
IZVOR: BK Graciano
Pregleda: 2403

ZAGREB: 16.-18 11. 2018. održan je tradicionalni turnir zapravo otvoreno prvenstvo Zagreba.

Turnir ima međunarodni karakter. Ove godine nastupili su uz domaće boksače i boksači iz Njemačke, Mađarske, Slovenije Rumunjske, Crne Gore i Srbije.

U 18. paviljonu Zagrebačkog Velesajma boksalo se na dva ringa.

Od naša dva boksača Lovro Šojat je u teškoj kategoriji pobijedio Bornu Veršića iz zagrebačkog Leonarda i osvojio zlatnu medalju.

U prve dvije runde vodila se izjednačena borba. U početku treće runde Lovro desnim krošeom pogađa vrh brade protivnika koji je od siline udarca doslovno izletio iz ringa. Trebalo je nekoliko minuta da mu se stabilizira stanje.

Naš drugi predstavnik junior Ilija Marijanović izgubio je od iskusnog Miloša Krasnićija iz Budve.

Ilija je odboksao sve tri runde i  pokazao jednu staloženost i zrelost u  teškom meču. Kao utjeha ostaje mu brončana medalja.

U prosincu nas čeka i Osijek Open nakon čega bi imali kraću stanku ističe Željko Krpan.