KUĆI SE VRATILE S MEDALJAMA: Cure iz judo kluba „JIGORO“ predstavile Hrvatsku na međunarodnom judo natjecanju u Sloveniji

28.3.2022. | 12:31

Andrea Lužanac

Pregleda: 2225

VEZANO

Judo klub Jigoro sa međunarodnog natjecanja u Velikoj Gorici kući se vraćaju sa čak devet medalja
JK Slavonac sa međunarodnog natjecanja ’Tamiš 2023 trophy’ kući donosi čak 5 medalja
Judo klub Slavonac osvojio čak sedam medalja na međunarodnom natjecanju u Prnjavoru
Judo klub JIGORO sa međunarodnog natjecanja u Prnjavoru kući se vraća sa čak četiri medalje
JK Jigoro na međunarodnom natjecanju u Doboju osvojio čak 6 medalja
Judo klub JIGORO sa međunarodnog natjecanja kući donio čak šest medalja
Judo klub ʺSlavonacʺ ostvario odlične rezultate na Međunarodnom judo turniru u Vinkovcima
Judo klub „JIGORO“ s međunarodnog natjecanja iz Vinkovca vratio se s čak 10 medalja
Učenici Obrtničke škole Požega ostvarili izvrsne rezultate na međunarodnom natjecanju ʺBudi uzor 2022.ʺ
Pridružite se otvorenju VII. međunarodnog natjecanja dječjih zborova VALLIS AUREA CANTAT – 2022.

(FOTO: Judo klub „JIGORO“)

28.3.2022. | 12:31 | Andrea Lužanac

Tijekom jučerašnjeg dana održano je međunarodno judo natjecanje u Sloveniji, na talijansko-slovenskoj granici u gradu Nova Gorica. Na natjecanju je sudjelovalo 440 natjecatelja iz 33 kluba, a među njima bio je i Judo klub Jigoro iz Kutjeva.

Ivoni Bošnjak, Eli Mijoković i Eli Škopec pripala je čast da osim naše županije na istom natjecanju predstavljaju cijelu Hrvatsku, s obzirom na to da je Judo klub Jigoro iz Kutjeva bio jedini klub iz Hrvatske na tom natjecanju.

Ivona Bošnjak i Ela Škopec na natjecanju su se pokazale kao odlične i osvojile medalje. Naime, s dvije pobjede Ivona je ušla u finale gdje ju je dočekala puno spremnija Slovenka. Ivona nije imala puno šanse protiv nje i zasluženo je osvojila srebro. Dok je Ela s tri pobjede i jednim porazom, osvojila brončanu medalju. U istoj kategoriji natjecala se i Ela Mijoković, ali je zbog dva poraza ostala bez plasmana.

"Zadovoljni smo nastupom naših predstavnica. Moramo uzeti u obzir da smo putovali preko 5 sati, da su cure iz auta izašle odmah na borilište, da se je i sat mijenjao, da je možda došlo malo i do zamora materijala, da curama nije baš bio super dan za borbe, da se je Ela Škopec dvije borbe ( koje je pobijedila ) borila s razbijenim nosom. Kad sve to uzmemo u obzir,  moramo biti zadovoljni.Za tjedan dana smo u Svetoj Nedelji.", rekao je trener, Hrvoje Prevolšek, mag. ing. silv.