Judašica Ivona Bošnjak za samo 24 sekunde osvojila zlatnu medalju u Samoboru

Jigoro
(FOTO: Hrvoje Prevolšek)

1.3.2020. | 10:24 | Hrvoje P.
Pregleda: 2716

Na međunarodnom judo turniru održanom u Samoboru, nastupili su judaši judo kluba JIGORO iz Kutjeva. U konkurenciji preko 400 natjecatelja iz sedam država (Hrvatska, Velika Britanija, Austrija, Bugarska, Ukrajina, Srbija i BIH) i 44 kluba, kutjevački judaši zabilježili su šest nastupa i kući se vratili sa sedam medalja; jednim zlatom, jednim srebrom i pet brončanih medalja.

Ivona Bošnjak je u svojoj kategoriji ponovo potvrdila svoju kvalitetu i sa tri fantastične pobjede osvojila zlato. Jedan podakat koji zvuči nestvarno, za samo 24 sekunde je deklasirala sve svoje protivnice i došla do zlata. Srebro je osvojila također Ivona ali u starijoj uzrasnoj skupini, odradivši 4 borbe ali u finalu nije imala puno šansi.

Brončanu medalju osvojile su Viktorija Štivić, Larissa Vasilj, Ela Škopec,Ela Mijoković u starijoj uzrasnoj skupini te naš jedini muški predstavnik Luka Uršić.

Za dva tjedna klub nastupa u Pisarovini.