Judaši judo kluba ʺSlavonacʺ sudjelovali na turniru Profectus Cup

16.2.2020. | 09:33 | R.G.
Pregleda: 1780

Judaši judo kluba "Slavonac" su 15. veljače sudjelovali na turniru "Profectus Cup" u organizaciji judo kluba "Profectus" Samobor na kojemu je bilo 275 judaša iz 38 klubova. Kako se 13. i 14. veljače održavalo Državno školsko judo prvenstvo u Vinkovcima, gdje su judaši judo kluba "Slavonac" odradili niz odličnih borbi, većina ih je u subotu bila na zasluženom odmoru.

Judo klub "Slavonac" sudjelovao je na turniru sa 7 judaša od kojih je nekima ovo bio prvi turnir. Zlatnu medalju osvojila je Ivona Švajda, koja je i dan prije bila prva u svojoj kategoriji na državnom prvenstvu. Srebro je osvojio Bruno Bluha, koji je izgubio u finalu nakon gotovo izjednačene borbe. Brončane medalje su osvojili Matej Kukić i Vinko Šapina koji su također sudjelovali i na državnom prvenstvu i tamo zauzeli odlična treća mjesta u svojim kategorijama.

Na turniru su sudjelovali i Tena Trtanj, te po prvi puta Filip Kovačević i Vedran Husar (koji je došao do borbe za brončanu medalju). Judaše su na turnir pratili trener Robert Garc i Ivan Kovačević, tata najmlađeg judaša. Svim judašima koji su svoja znanja i vještine pokazali kroz protekla 3 dana iskrene čestitke, a novi izazovi ih čekaju već sljedeći vikend.