Kutjevu pobjeda za ostanak, Graševina remizirala sa zahuktalim Sulkovcima

31.5.2021. | 14:09 | kutjevacki.hr
IZVOR: kutjevacki.hr
Pregleda: 1819

Nakon što su Ovčare odradile svoje zadaće za ovu koronasezonu preostalo je još do kraja riješiti svoje zadatke Graševini koja nema biše nikakvog imperativa te Kutjevu koje se grčevito bori za očuvanje trećeligaškog statusa.

Odigran je i posljednji susret 31. kola 3. HNL Istok u kojem je Kutjevo ugostilo momčad Vihora i osvojilo vrijedne bodove koje ih približava na mali koračić do ostanka u trećeligaškom društvu.

KUTJEVO – VIHOR 4:2

Velika pobjeda Kutjeva protiv Vihora kojom su Zeleni praktično osigurali ostanak među trećeligašima i u sljedećoj sezoni. Nije to još matematički sigurno, ali u praksi je jer su zapravo 7 bodova ispred Valpovke i tih 6 ispred Slavonca jer od Valpovke imaju bolji međusobni omjer, pa bi posljednji dvojac morao pobijediti sve do kraja, Kutjevo sve izgubiti, a uz to i Sloga i Našk moraju preskočiti Kutjevo da bi u toj kombinaciji ispali Žigićevi momci i Slavija koja bi u toj priči na svom terenu gubila i od Slavonca i od Valpovke. Nemoguća misija! U ranoj fazi utakmice Burim Alijev poentira i donosi vodstvo Kutjevu kojim su skinuli puno pritiska sa svojih leđa, a kada je Josip Bilobrk u 20′ pogodio svoju mrežu i povećao tu prednost činilo se da će Zeleni lako do bodova. Da ne bi bilo baš lako zakratko se pobrinuo Stjepan Šimičić koji je u 64′ smanjio na 2:1, ali dvije minute nakon toga Marin Majetić ponovno vraća domaće na +2. U 76′ ponovno je zapuhao Vihor, Matija Živković smanjuje na 3:2 i vraća neizvjesnost, a 5 minuta prije kraja Luka Banić vara Dubrovića i postavlja konačni rezultat.

– Pobjeda i vrlo bitna tri boda koja nas vode do konačnog cilja. Čestitke mojim momcima koji izvlače maksimum iz sebe u ovim teškim trenucima. Mi se okrećemo sljedećem protivniku kako bi što prije osigurali mir pred završetak prvenstva – izjavio je Marko Žigić, trener Kutjeva.

Sulkovci su uoči dolaska u Vetovo uhvatili jako dobar ritam s pet uzastopnih pobjeda koji su nastavili i na gostovanju na Grotu. Bila je to jako dobra i otvorena utakmica od samog početka sa dosta lijepih poteza i prilika s obje strane. Domaći dolaze do prednosti sredinom prvog dijela preko Deana Pavića koju su držali sve do samoga kraja utakmice. Cijelo drugo poluvrijeme vodila se velika bitka na sredini terena gdje su gosti pokazali karakter i veliku želju za izjednačenjem. Ta želja i trud im se isplatila na samom kraju susreta, točnije u 92.minuti kada se Luka Veletić najbolje snalazi u gužvi te posprema loptu iza Bilmeza i donosi vrijedan i zaslužen bod svojoj momčadi.

– Danas nismo bili pravi, znao sam da će biti teško nakon Buka. Imali smo puno šansi koje nismo iskoristili i to nam se obilo o glavu i gosti su izjednačili u 94. minuti. Tako je to u nogometu ne postigneš pa primiš. Idemo dalje okrećemo se sljedećim utakmicama . Gostima čestitam na dobroj utakmici. – izjavio je Dario Pažin, trener Graševine

– Uzeli smo zasluženi bod kod kvalitetnog domaćina. Utakmica je mogla otići na obadvije strane, ali mislim da je remi realan. Svaka čast mojim igračima na borbenosti i prikazanoj igri. Domaćinu sretno dalje u prvenstvu. – rekao je Josip Vukoja, trener Sulkovaca.