(FOTO: RK Požega)

4.4.2019. | 10:58 | M.M./M.J.
Pregleda: 3093

Požega ne staje niti nakon 16.kola i juri prema naslovu (kojega je već osigurala), ali s maksimalnim učinkom. Feniks odnio bodove iz Našica, Brod zaustavio Orahovicu kao i Slatina Novu Gradišku. Valpovka se osladila bodovima u Starom Petrovom Selu.

"Nastavljamo svoju fantastičnu sezonu iz snova! Ovo nam je 16. pobjeda u nizu i još nas dvije pobjede dijele do završetka sezone bez ijednog kiksa! Za dva tjedna ćemo znati hoćemo li to i uspjeti.

U otvaranju utakmice radili smo male greške u napadu te promašili zicere. Međutim, poslije početnog ispitivanja ozbiljnije krećemo igrati i nakon toga je rezultat 6:3 u 9. minuti. U 18. minuti je 10:7. Obje ekipe igraju dobru obranu, ali obje i griješe puno u napadu. Tada smo malo stali, naše greške u napadu iskoristili su gosti te dolaze do izjednačenja na 11:11 u 25. minuti. Ipak, tri dobre naše obrane i odmah kontre i rezultat je 14:11 u 27. minuti. Uz dobru obranu i još pokoju kontru na odmor odlazimo rezultatom 17:12.

U drugom dijelu držimo razliku i u 36. minuti je 19:14. U 39. je već 21:14. Županja malo smanjuje u 43. na 22:18. Zadnjih desetak minuta igra cijela druga postava. Na kraju pobjeđujemo 31:27. Čestitamo dečkima!

Iduće kolo idemo na neugodno gostovanje u Valpovo. Već ranije smo napisali naše želje!" - poručili su iz RK Požega

RK Požega – RK Županja 31:27 (17:12)

RK Požega: Ćosić (7 obrana), Banović 4, Grbeš 1, Raguž 3(1), Vlašić 2, Polanec 1, Tomas 4, Gotal, Jurković 8, Gelenčir 1(1), Markanjević 1, Franjić (2 obrane), I.Antunović 4, M.Antunović 1, Glasnović 1(1), Rajič (5 obrana). Trener: Dag Kovačević.

RK Županja: Dobrinkić-Parić (7 obrana), Branšteter 4, Macner 3, Milišić 3, Doknjaš 6, Lovrić 8(1), Zovak 1, Vuković 1, Ostružnjak 1, Nađ (1 obrana). Trener: Mihovil Ostružnjak.

Sedmerci: RK Požega 3/3 (Raguž 1/1, Glasnović 1/1, Gelenčir 1/1), RK Županja 1/3 (Lovrić 1/2, Milišić 0/1)

Isključenja: RK Požega bez isključenja, RK Županja bez isključenja

Suci: Igor Emanović i Zoran Mikić (Štivica)
Nadzornik: Goran Stojanović (Osijek)