HSTS
IZVOR: HSTS

Pregleda: 1522

VEZANO

U Požegi odigrana tri kola 2. Hrvatske stolnoteniske lige - Slavonija Zapad u kojem je druga ekipa STK Požega ostvarila tri uvjerljive pobjede
Mladi članovi Stolnoteniskog kluba Požega najbolji na Regijskom turniru - Slavonija Zapad koji je održan u Požegi
Stolni tenis: Ivan i David 1. ekipno, Niko Škoko Zdelar 3. na turniru u Varaždinu
Ivan Smiljanić odličan na World table tennis youth contender u Varaždinu
Predsjednik HSTS-a uručio priznanja Zlatku Pircu i Hrvoju Dujmoviću za doprinos u razvoju stolnog tenisa u Požegi i Hrvatskoj
Stolnotenisačice Požege u 4. kolu 1. HL - Istok ostvarile pobjede na gostovanjima u Pitomači i Koprivnici
Mladi Požežanin Tom Pirc na turniru u Bjelovaru osvojio zlatnu medalju
STK Požega se predstavio sa 8 igrača u svim dobnim skupinama na Brod Open-u 2021.
Stolnotenisačice Požege u 1. kolu HEP Superlige poražene od Bjelovara

7.3.2023. | 21:01 | HSTS
IZVOR: HSTS

U derbiju 9. kola Superlige stolnotenisača Starr je s 3:2 bio bolji od STK Zagreb.

Za razliku od prvog njihovog dvoboja zagrebaši su ovog puta pružili jači otpor, ali treba znati da gostima iz Varaždina, za razliku od tada, nije igrao Indijac Jeho.

Domaćin je poveo nakon što je Petek s 3:0 svladao Vidačeka. Uslijedile su dvije pobjede gostiju, prvo je Ređep s 3:0 pobijedio Zlatkova, a potom je Znika u važnom dvoboju s 3:1 nadigao Juzbašića. Zagreb se u igru vratio nakon što je Petek s 3:1 bio bolji od Ređepa. No, da će bodovi put Varaždina pobrinuo se Vidaček svladavši Zlatkova s 3:0.Varaždinci su drugu pobjedu u ovom kolu upisali u Zadru. Na početku meča Zubčić je s 3:1 bio bolji od Vidačeka, a sve ostalo je pripalo gostima te su do kraja ispustili tek set.
STK Zagreb je pobjedu u ovom kolu ostvario svladavši posljednjeplasiran Mihovljan s glatkih 3:0, a Međimurci su prošli isto i sa Zadranima.

Požega je u ovom kolu imala razloga za zadovoljstvo jer je ostvarila dvije pobjede i pritom uzvratila Puli i GSTK Zagreb za poraze iz prvog dijela sezone. S Pulom i sa Zagrebom su slavili s 3:1, a u oba susreta glavnu rolu odigrao Lotfijanabadi upisavši po dvije pobjede u svakom meču, dok je po pobjedu pridodao Arbanas.

Kako se iz Slavonije ne bi vratili praznih ruku, Pula i GSTK Zagreb su slavili na gostovanju kod osječkog Vodovoda i to su obje ekipe pobijedile rezultatom 3:1. S Pulom su Osječani poveli 1:0, Mihaljević je s 3:0 bio bolji od Krstevskog, a potom je Banek imao 2:1 s L. Martinekom. No, pulski igrač je okrenuo meč slavivši u fiksu petog seta (7, -10, -7, 4, 12). Nakon toga Istrijani su sljedeće dvije partije uzeli bez izgubljenog seta. Sa Zagrebom je bila nešto drugačija priča.Gosti su vodili 1:0 i 2:1, domaće je u igri održao Mihaljević svladavši Mustapića s 3:0, a meč se mogao zakomplicirati u četvrtom susretu. Banek je nadoknadio vodstvo Mustapića od 2:0, ali zagrebački igrač je osvojio odlučujući set s 11:9.

Libertas Marinkolor je nova dva boda upisao na gostovanju kod Dugog Sela (3:0). Osim zadnjeg meča, u kojem je Japec s 3:2 pobijedio Belića, sve je prošlo ekspresno za Dubrovčane.

U 9. kolu Superlige stolnotenisačica dva najveća derbija kola imao je Aquaestil. I u oba susreta Dugorešanke su upisale pobjede. U prvom dijelu sezone Aquaestil je upisao poraze i od TIS-a i Varaždina, da bi u uzvratima Dugorešanke uzele puni plijen. Protiv TIS-a nije bilo previše drame, Šeredeha i Han Xue Vukelja su bile dovoljne za 3:1 pobjedu. S Varaždinom je bio nešto drugačiji rasplet. Domaća ekipa je dvaput vodila, alii na kraju su dva boda otišla u Dugu Resu. Petek je s 3:1 svladala Šeredehu, a potom je Han Xue Vukelja s 3:0 nadigrala Vukelić. Varaždinke su povele na krilima Franović koja je s 3:2 (10, -12, 3, -5, 6) pobijedila LeeLoo Vukelju. No, to je bio kraj nadanjima za domaće djevojke jer je Han Xue Vukelja s 3:1 pobijedila Petek, a Šeredeha je s 3:0 svladala Vukelić.
Varaždin je u drugom susretu kola s 3:1 pobijedio Vrsar, dok je TIS s istim suparnikom bio uvjerljiviji i slavio s 3:0.

Braniteljice naslova iz Dedića nastavile su niz i očekivano lako upisale nove pobjede. Na domaćem terenu dr. Časl je s 3:0 svladao Bjelovar i Mladost Petrinju.

U dvoboju dvije Mladosti bolja je bila ona zagrebačka (3:1). Jednosmjeran susret u kojem je domaća ekipa ispustila meč. Gojković je protiv Gašpar slavila (3:1), a Ćosić i Borovec su svoje susrete s Petrinjkama riješile uz jedan izgubljeni set. Zagrepčanke su sličan meč imale i s Bjelovarom (3:1), s tim da je ovog puta poraz upisala Borovec i to protiv Grgić (3:0). Do kraja susreta Ćosić i Gašpar su ispustile set.