M.J.
IZVOR: sportalo.hr

Pregleda: 2343

VEZANO

U Požegi odigrana tri kola 2. Hrvatske stolnoteniske lige - Slavonija Zapad u kojem je druga ekipa STK Požega ostvarila tri uvjerljive pobjede
Mladi članovi Stolnoteniskog kluba Požega najbolji na Regijskom turniru - Slavonija Zapad koji je održan u Požegi
Stolni tenis: Ivan i David 1. ekipno, Niko Škoko Zdelar 3. na turniru u Varaždinu
Ivan Smiljanić odličan na World table tennis youth contender u Varaždinu
Predsjednik HSTS-a uručio priznanja Zlatku Pircu i Hrvoju Dujmoviću za doprinos u razvoju stolnog tenisa u Požegi i Hrvatskoj
Stolnotenisačice Požege u 4. kolu 1. HL - Istok ostvarile pobjede na gostovanjima u Pitomači i Koprivnici
Mladi Požežanin Tom Pirc na turniru u Bjelovaru osvojio zlatnu medalju
STK Požega se predstavio sa 8 igrača u svim dobnim skupinama na Brod Open-u 2021.
Stolnotenisačice Požege u 1. kolu HEP Superlige poražene od Bjelovara

(FOTO: M.J.)

18.2.2019. | 08:56 | M.J.

Stolnotenisači Požege u subotu su odradili dvije utakmice, osvojili maksimalni broj bodova i preskočio do sada vodeći Mihovljan koji je upisao dva gostujuća poraza ovog vikenda.

U dopodnevnom terminu Požega se lakoćom obračunala s Olimpijom s glatkih 4:0 u kojima su gostima iz Osijeka dozvolili samo tri ukupno osvojena seta u čitavoj utakmici. Bilo je to dobro zagrijavanje za ono što ih je čekalo u 17 sati kada im je protivnik bila osjetno kvalitetnija momčad Vodovoda dva. Nakon malo kalkuliranja, biranja protivnika krenulo je rutinskom pobjedom prvog požeškog reketa Frana Mihaljevića protiv Ivana Babića, a onda je krenula prava drama. U drugom meču sastali su se Tomislav Biber i prvi reket gostiju Dominik Dražić. Biber je u samom otvaranju meča ozljedio što je sigurno pomoglo Dražiću koji je nakon 0:1 odjurio do 3:1. U trećem meču drama odlazi na višu razinu, mladi Luka Kovačević sjajno se nosio s iskusnim Tomislavom Markotićem, dva puta se vraćao iz zaostatka, doveo peti set do dramatične završnice u kojoj je ipak iskustvo presudilo pa su Osječani poveli 2:1.

Igra parova bila je u skladu s čitavom utakmicom, borba za svaki poen, mini serije jednih pa drugih i konstantno vraćanje Požege iz minusa. Vrhunac drame donio je peti set u kojem se probudio Tomislav Biber. Do tada je u igri parova Požegu vukao Mihaljević, a u odlučujućim trenucima Biber je povukao nekoliko krasnih poteza, malo je imao i sreće u tim trenucima i domaćin je izjednačio na 2:2. Slijedio je najbolji meč dana, dvoboj prvih reketa i s obje strane, Mihaljević i Dražić priredili su puno uzbuđenja, puno dobrih izmjena i ponešto neočekivanih promašaja. Treba li napominjati da je bilo drame? Dražić je 0:1 pretvorio u vodstvo 2:1, a onda u četvrtom setu Mihaljević ne koristi 3 set lopte, ali ga Dražić časti i četvrtom prilikom koju Fran koristi pa se ponovno odlazi u peti set. U njemu je Mihaljević zaigrao dosta kvalitetnije, odigrao najbolji set utakmice i donio Požegi 3:2 vodstvo.

Posljednji meč igrali su Kovačević i Babić, a ponajbolji mladi sportaš Požege odlično se nosio s pritiskom koji je bio na njegovim leđima, a i Babić je s nekoliko grešaka pripomogao, posebice u drugom setu kada se njegova igra prilično raspala. U trećem je smogao snage ponovno zaigrati dobro, ali je Kovačević u ključnim trenucima imao prava rješenja i s 3:0 donio Požegi odlučujuću pobjedu koja je značila i skok na vrh prvenstvene ljestvice.