MK Pakrac-Lipik: uspješno nastupili u Sloveniji

(FOTO: Compas)

17.4.2019. | 07:17 | Novinar 034
IZVOR: Compas
Pregleda: 1120

Utrka zajedničkog prvenstva Hrvatske i Slovenije vožena je u nedjelju, 14. travnja u Brežicama (Slovenija).

Nastupilo je ondje i troje predstavnika Moto kluba Pakrac-Lipik - najmlađi članovi, Stefan Lenče i Noa Polenus te Luka Papak u klasi MX2, dok Josip Tessari, koji vozi klasu B-250, nije nastupao s obzirom na to da se njegova klasa u Sloveniji nije vozila.

"Potrebno je napomenuti da su naši vozači otputovali na utrku, ali do nedjelje nisu znali hoće li uopće voziti zbog kiše koja nije prestajala padati, a time je i staza bila blatnjava.", kazao je tajnik MK Pakrac-Lipik Marko Straga, napomenuvši kako je uz puno truda i angažmana organizatora sve stavljeno pod kontrolu te su vožnje mogle biti realizirane.

Bilo je tu puno borbe, puno vozača, ponekog pada i mnogo adrenalina, tako da je u ovoj teškoj i zahtjevnoj utrci Stefan Lenče u klasi MX50J zauzeo izvrsno 11. mjesto te je od hrvatskih predstavnika zauzeo 2. mjesto u ukupnom poretku.

Noa Polenus je u klasi MX65J zauzeo 20. mjesto u poretku i za njega je ovo svakako bilo novo iskustvo i novi doživljaj. Noa je na zahtjevnoj i teškoj stazi bitku vodio s puno iskusnijim vozačima pa je postignuta pozicija izvrstan rezultat.

Luka Papak u klasi MX2 zauzeo je solidno 17. mjesto uz podosta problema po njega, ali obje utrke je uspio završiti i po lošijim uvjetima. Skupio je 9 bodova za Prvenstvo Hrvatske tako da je put u Sloveniju za njega bio isplativ.

"Dan je bio fantastičan za naše vozače, a dodatno uzbuđenje je bilo gledati i kasnije se družiti s dvostrukim svjetskim prvakom Timom Gajserom, koji kad god mu raspored u MXGP-u dopušta, vozi utrke domaćeg slovenskog prvenstva. Nesumnjivo, za naše najmlađe ovo je bio poseban dan.", rekao je tajnik Moto kluba Pakrac-Lipik.