Članovi Atletskog kluba Požega nastupili na utrkama u Baranji i Sisku

Čitatelji ocijenili:

5

15.6.2023. | 10:14 | PŠS

5

POPOVAC / SISAK -I tijekom proteklog produženog vikenda požeške trkačice i trkači nisu mirovali. Tako je u baranjskom selu Popovaci na susjednom Banskom brdu,u subotu, 10. lipnja održana "Baranja Night Trail 2023.",uvijek zanimljiva noćna utrka na kojoj natjecatelje na start doveze traktor.

Na stazi od deset kilometara natjecatelje su čekali komarci, blato, prolasci kroz rudnike i naravno noć. Uvijek vrlo zanimljiva i privlačna utrka i ove godine je privukla preko 100 natjecatelja, a od članova Atletskog kluba Požeganastupile su Milka Blažević i Ivana Zelenika.Nastupio je i Krešimir Valentić koji je uspio osvojiti 1. mjesto na kratkoj stazi.

Povodom proslave Dana Sisačko-moslavačke županije,u petak, 09. lipnjaodržana je utrka Mali maraton Sisak-Trebarjevo dužine 15 kilometara. To je tradicionalna utrka koja je organizirana u spomen na braću Radić.

Tamo je kao član AK Požega nastupio Franjo Herijan i utrku otrčao za 1:12.31 zauzevši 9. mjesto u kategoriji do 40 godina u konkurenciji 23 trkača.

Sudjelovao je i Požežanin Goran Ugrčić (1:06.50), član AK Sljeme koji je osvojio peto mjesto u kategoriji 40+.

(Izvor: sport-pozega.hr)