2. odbojkaški turnir za djevojčice: Pobjede Bjelovaru i Daruvaru, LiPa 5. u mini odbojci

13.1.2019. | 18:14 | Novinar 034
IZVOR: Pakrački list
Pregleda: 1034

Odbojkašice Bjelovara u Mini te Daruvara u Maloj odbojci pobjednici su 2. prijateljskog turnira za mlađe kategorije djevojčica održanog 12. siječnja u pakračkoj sportskoj dvorani. Turnir se igrao u dvije kategorije, a okupio je 23 ekipe iz naše i okolnih županija. Svečano ga je otvorio Marijan Širac, dogradonačelnik Pakraca.

Mini odbojku (djevojčice rođene 2008. godine i mlađe) u subotu su najbolje igrale odbojkašice Bjelovara koje su zasluženo osvojile turnir, dok su se kvalitetom odmah do njih smjestile momčadi Daruvara 1 na drugom odnosno Valis Aurea iz Požege koja je osvojila treće mjesto. Pakračko-lipičke odbojkašice u ovom  uzrastu koji trenira Zvjezdana Kliček osvojile su odlično 5. mjesto, dok je druga njihova momčad završila kao 10. Osim spomenutih na turniru u konkurenciji 10 momčadi svoje predstavnike imala je i ekipa iz Siska koja je osvojila 4. mjesto.

Najboljom igračicom turnira mini odbojke proglašena je Matja Knežević iz pobjedničke ekipe Bjelovara.

KONAČAN POREDAK

MINI: 1. Bjelovar 2. Daruvar 1 3. Valis Aurea 1 4. Sisak 1 5. Li-Pa 1 6. Daruvar 2 7. Daruvar 3 8. Valis Aurea 2 9. Sisak 2 10. Li-Pa 2

Mali odbojkaški turnir (2006. i mlađe) nije ponudio veću razliku u koncentraciji kvalitete pa su prva četiri mjesta zauzele iste momčadi, ali s nešto drugačijom raspodjelom medalja. Najbolje u maloj-odbojci bile su Daruvarčanke, ispred Bjelovara i Valis Auree, dok je i ovdje Siščankama pripalo 4. mjesto. Naše djevojčice koje trenira Melita Tukara zauzele su 7. odnosno 11. mjesto u konkurenciji 13 ekipa. Za razliku od mini odbojke svoju su ekipu u ovom turniru imali i gosti iz Križevaca.

Najboljom igračicom turnira male odbojke proglašena je Lukrecija Jelić – Balta iz ekipe Bjelovara.

MALA: 1. Daruvar 2 Bjelovar 3 Valis Aurea 3 4 Sisak 2 5 Sisak 1 6 Križevci 7 Li-Pa 8 Daruvar 3 9 Daruvar 2 10 Valis Aurea 4 11 Li-Pa 2 12 Valis Aurea 5 13 Valis Aurea 6

Ovo je bio drugi prijateljski odbojkaški turnir ovakvog karaktera, a prvi je održan prošle godine prilikom osnivanja pakračkog-lipičkog kluba Volley Lipa koji se ove godine pokazao i kao uspješan organizator. Da bi bio na potrebnoj razini turnir su potpomogli i lokalni sponzori kojima se članovi OK Volley LiPa i ovim putem zahvaljuju.