U Požegi započelo dragovoljno vojno osposobljavanje 29. naraštaja ročnika


(FOTO: MORH: SOPO/ZOD)

26.2.2021. | 21:09 | MORH
IZVOR: MORH
Pregleda: 4045

Među 201 ročnikom koji će proći dragovoljno vojno osposobljavanje nalazi se i troje vrhunskih sportaša.

U Bojni za temeljnu vojnu obuku Središta za obuku pješaštva i oklopništva u Požegi u petak, 26. veljače 2021. godine započelo je dragovoljno vojno osposobljavanje 29. naraštaja ročnika. Obuka se provodi u vojarni “123. brigade HV” u Požegi te vojnim vježbalištima “Novo Selo” i “Glavica”, a jedan je od propisanih preduvjeta za nastavak vojne karijere.

Tijekom sljedećih osam tjedana proces dragovoljnog vojnog osposobljavanja proći će 201 ročnik i ročnica.


Također, na obuci se nalazi i troje vrhunskih sportaša: Karla Prodan (judo), Filip Mihaljević (atletika) i Vjekoslav Luburić (hrvanje) koji će proći obuku u trajanju od 15 radnih dana.


Nakon zaduživanja opreme i potpisivanja ugovora o dragovoljnom vojnom osposobljavanju, ročnicima predstoje dva tjedna uvođenja u vojno okružje, a zatim polažu svečanu prisegu. Potom slijedi obuka tijekom koje će svladati temeljne vojničke sposobnosti i vještine.

Ročnici koji uspješno završe obuku stječu vojno-stručnu specijalnost strijelca roda pješaštva, a mogu se prijaviti na Specijalističku vojnu obuku u rodovske postrojbe Hrvatske vojske čime i službeno postaju profesionalni vojnici.

Od početka dragovoljnog vojnog osposobljavanja 2008. godine do danas, ukupno 9 458 ročnika uspješno je završilo dragovoljno vojno osposobljavanje.

Izvor: MORH

 













VIŠE NA TEMU:
POŽEGA
ROČNICI
VOJARNA
MORH

Samo registrirani članovi mogu ocjenjivati i komentirati članke. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje. Ako jeste registrirani, prijavite se ovdje.

ANKETA
Jeste li zadovoljni rezultatima Izbora?
Kliknite na opciju za koju želite glasati.
Oglašavajte se na 034 portalu jer:
više od 300.000 korisnika mjesečno
više od 2 milijuna otvaranja stranica svakog mjeseca
Pročitaj više

IMPRESSUMUVJETI KORIŠTENJAPRAVILA PRIVATNOSTI