Stolnotenisačice Požege u posljednjem, 12. kolu HEP Superlige poražene od STK Varaždin i STK TIS (Zagreb)

3.5.2022. | 11:58 | sport-pozega.hr
IZVOR: sport-pozega.hr
Pregleda: 783

ZAGREB / POŽEGA - Stolnotenisačice Dr. Časl obranile su već ranije osiguran naslov prvakinja s čime je spušten zastor na sezonu 2021./2022. ženske Superlige. Time su stigle do svog sedmog uzastopnog naslova i ukupno devetog u deset sezona. Naslov su osvojile Klara Cakol, Mirela Đurak Blažičević, Ni Xialian, Dorina Srebrnjak, Zhang Mo i Tena Poznić, a vodio ih je trener Luka Vrančić.

Očekivani rasplet jer su slovile za prvog favorita uoči početka sezone s obzirom na jačinu sastava. Titula nijednog trenutka nije dolazila u pitanje jer su najbliže konkurentice, ekipe Varaždina i Aquaestila upisale tri poraza. Ekipa iz Dedića je na putu do titule ostvarila 17 pobjeda, dok je jedini poraz doživjela tek u zadnjem kolu na domaćem terenu od Aquaestila (3:2) čime je prekinut niz od 65 pobjeda zaredom koji je trajao 1260 dana, točnije od 18. 11. 2018. kada su posljednji put poražene od iste ekipe, također na domaćem terenu, s 4:2. Niz bez poraza je tako trajao od Aquaestila do Aquaestila, a najveće zasluge za pobjedu pripadaju, zanimljivo, bivšoj igračici Dr. Časla, Lei Rakovac koja je ostvarila dvije pobjede. Na otvaranju je glatko izgubila 1. set s 11:3 od Ni Xialian, no potom je odličnom igrom parirala Luksemburžanki i slavila u sljedeća tri seta te dovela u vodstvo svoju ekipu. Dugorešanke su povele 2:0 nakon što je Han Vukelja s 3:1 svladala Srebrnjak. Smanjila je Cakol pobijedivši Smailji s 3:0, a Ni Xia Lian je s 3:1 bila bolja od Han Vukelje pa je odluka morala pasti u petom meču. Da će bodovi ipak put Duge Rese pobrinula se Rakovac koja je s 3:1 pobijedila Srebrnjak.

U ranijem susretu Dr. Časl je s 3:0 svladao Zagreb prepustivši gošćama tek set. Varaždin je potvrdio drugo mjesto očekivano pobijedivši Požegu (3:1) i Bjelovar (3:0). U susretu s Požegom Franović i Petek su svoje mečeve riješile bez izgubljenog seta, a jedinu pobjedu gostujućoj ekipi donijela je Raguž koja je s 3:0 bila bolja od Vukelić. Bjelovar su Varaždinke svladale još uvjerljivije ne prepustivši im niti set.

Protiv istih ekipa u posljednjem kolu igrao je i TIS i u oba susreta slavio s 3:1. Protiv Bjelovara jedinu pobjedu za gošće ostvarila je Grgić koja je s 3:0 pobijedila Benko, dok su svi ostali mečevi za Zagrepčanke riješeni u tri seta. U zadnjem susretu Požege u Superligi jedinu pobjedu osigurala je Vujasinović koja je svladala Pranjić s 3:0, a jedini zanimljiv meč bio je onaj u kojem je Vukelić okrenula 0:2 protiv Raguž (-6, -4, 5, 11, 7) za potvrdu dva boda i četvrto mjesto u konačnom poretku.

Mladost je za kraj sezone upisala dva poraza na domaćem terenu. Od Aquaestila su poražene s 3:0, a najneizvjesniji meč bio je onaj posljednji u kojem je Smailji nakon pet setova svladala Ilić (-11, 12, 9, -7, 5). Puno zanimljiviji bio je susret sa Zagrebom koji je riješen tek u petom meču. Zagreb je bolje otvorio i poveo 2:0. Tubikanec je s 3:1 bila bolja od Ćosić, a Rebić s 3:1 od Tomić. Potom je Borovec s 3:1 pobijedila Bardač, a mladostašice u susret vratila Ćosić nakon što je s 3:1 svladala Rebić. U odlučujućem meču Tubikanec je gubila 2:1 od Tomić, ali je uspjela okrenuti i slaviti s 3:2 (-11, 9, -11, 8, 7). Zagreb sezonu završava na petom mjestu ljestvice. Iz lige su ispali Pula i Požega.

Konačni poredak: dr. Časl 35 (17-1), Varaždin 33 (15-3), Aquaestil 33 (15-3), TIS 28 (10-8), Zagreb 27 (9-9), Vrsar 26 (8-10), Mladost 25 (7-11), Bjelovar 22 (4-14), Pula 22 (4-14), Požega 19 (1-17).

(Izvor: sport-pozega.hr)