Stolnotenisači Požege poraženi od STK Srdoči (Rijeka) rezultatom 2:3 u 3. kolu HEP Superlige

25.10.2019. | 09:30 | sport-pozega.hr
IZVOR: sport-pozega.hr
Pregleda: 886

tolnotenisači Požege su nakon dva gostovanja u kojima su pobijedili Pulu rezultatom 1:3, te izgubili od Zagreba rezultatom 3:1, prošle subote odigrali prvu domaću utakmicu u muškoj HEP Superligi što je bio povijesni događaj za požeški klub, a protivnik im je bila ekipa Srdoči iz Rijeke.

Uz odličnu organizaciju utakmice i pripremu utakmice domaćini su uspjeli privući oko 80 gledatelja, a svojim prisustvom i pozdravnim govorom gradonačelnik Požege Darko Puljašić odao je priznanje Stolnoteniskom klubu Požega za minuli rad i ulazak u najveći rang stolnoteniskog natjecanja.

Utakmicu su otvorili Dominik Zeljko i Neven Samac koji je u meč ušao mirnije i dobio 1. set. Nakon toga Dominik je igrao odlično, te uz neizvjesnu borbu dobio uvodni meč rezultatom 3:1.

U drugom meču nastupio je Luka Mateša protiv prvog igrača gostiju Jakova Jakelića. Luka je u meč ušao s dosta nervoze tako da 1. set relativno lako odlazi na stranu gostujućeg igrača. 2. set igrač Požege je dobio, te uz bolju igru u ostalom dijelu meča pružio odličan otpor. Imao je Luka svoje šanse u 4. setu za neizvjesnu završnicu, ali gostujući igrač set dobiva 12:10 i izjednačuje rezultat u meču.

Novo vodstvo ekipi Požege donio je kapetan Fran Mihaljević koji je u veoma uzbudljivom i neizvjesnom meču protiv Maria Divkovića dva puta stizao prednost seta protivničkog igrača i konačno slavio sa 3:2.

Četvrti meč je donio dvoboj dvojice najjačih igrača timova. Dominik Zeljko u meč ulazi odlično i u prvom setu drži rezultat do 6:6. Nakon toga Jakov Jakelić je osvojio 5 poena za redom i dobio 1. set rezultatom 11:6. 2. i 3. set donosi odličnu igru domaćeg igrača koji vodi rezultatom 2:1 u setovima. Idući set donio je puno neizvjesnosti i jednu dvojbenu odluku sudca Tomislava Brnčića koji kod rezultat 8:7 za Dominika pripisuje poen gostujućem igraču. Dominik tada odličnom igrom dolazi do rezultata 10:9 i meč lopte za ukupnu pobjedu ekipe Požege. Tada gostujući igrač igra odlično i dobiva set za izjednačenje 2:2 u setovima. U 5. odlučujućem setu Dominik je igrao opet odlično i došao do prednosti 7:4. Upravo tada svi u dvorani su pomislili na ukupnu pobjedu STK Požege osim Jakelića koji nastavlja strpljivo igrati i na kraju dobiva najbolji meč susreta rezultatom 11:9.

U 5. susretu Luka Mateša protiv Nevena Samca je počeo nešto lošije i izgubio prva 2. seta, a u 3. igra odlično i dobiva rezultatom 17:15. Ipak iskusniji gostujući igrač idući set lagano privodi kraju u svoju korist za ukupnu pobjedu gostiju rezultatom 3:2.

Odlična utakmica koja se igrala gotovo 3 sata uz prisustvo i veliku podršku navijača, kao i članova prijateljskih klubova STK Brestovca i STK Strmca koji su došli bodriti igrače Požege u 1. domaćem nastupu u Superligi. Igrače STK Požega došli su bodriti i mladi nogometaši NK Slavonije iz škole nogometa, te svojim glasnim navijanjem napravili odličnu atmosferu.

U iduću subotu STK Požega gostuje u Osijeku kod ekipe STK Vodovoda, a svoju drugu domaću utakmicu zbog obveza gostiju u ETTU Cupu, igraju u srijedu 30.11.2019. u 19 sati protiv STK Libertas Marincolor iz Dubrovnika.

(Izvor: sport-pozega.hr)