IZVOR: sportalo.hr
Pregleda: 3841

Jučer su odigrana prva dva susreta 14. kola požeško slavonske 1. ŽNL, koji su ujedno i najzanimljiviji dvoboji ovog vikenda. Na Rekreaciji se igrao veliki derbi Požege i Kaptola, a u Lipiku se vodila bitka za pozicije koje vode u MŽNL sljedeće sezone.

POŽEGA – KAPTOL 3:3

Još jedna u nizu odličnih utakmica u požeškoj Primeri odigrana je na Rekreacijskom centru. Okupilo se oko terena više od 300 gledatelja koji su imali što vidjeti, nekoliko lijepih pogodaka, dva preokreta ali i na žalost vrlo nervozne obje momčadi koje su od početka do kraja, pa i nakon kraja tu nervozu jasno pokazivali. Na kraju je puno priče o suđenju što nikada nije dobro. Naravno, u tu priču o nervozi uključili su se i gledatelji, ali na kraju gledajući iz neutralnog kuta najveća greška suca je kriterij po kojem je svirao svaki kontakt što je dodatno podiglo tenzije. Po onoj staroj tko gubi ima se pravo ljutiti, a u ovom susretu su i jedni i drugi izgubili nešto od planiranih i željenih bodova.

U 12. minuti Požega je došla do prednosti. Jušić je lijepom povratnom pronašao kapetana Lujića koji takve stvari bez problema pogađa! Na samom kraju prvog poluvremena prva velika majstorija na ovom susretu. Mile Pavelić je savršeno primio jednu dugu loptu, othrvao se svom čuvaru iz prekrasnim poluvolejem pogodio neobranjivo za Romića!

Početak drugog poluvremena bio je u znaku gostiju. I njihov kapetanValentin Pranjić ima sjajan šut, u 50. minuti ga je pokazao u punom sjaju, iz trka je naletio na loptu i zakucao je za vodstvo Kaptola! Play of the dayu 60. minuti potpisao je Mirko Soldo. Vratar domaćih je istrčao i odbio loptu do Solde koji sa 30-35 metara “šukerovski” prebacuje i njega i ostatak domaće obrane! Činilo se da je priči kraj, da iskusna momčad Kaptola to ne može ispustiti, no samo 5 minuta nakon toga Požega se vraća. Lujić je ubacio iz prekida, a u velikoj gužvi najbolje se snašao Matej Zeba koji je nekako ugurao loptu u mrežu i vratio potpunu neizvjesnost u utakmicu. Samo 4 minute nakon toga Požega je ponovno u egalu. Jedan duel na rubu kaznenog prostora Hrmić je okarakterizirao kao kazneni udarac. Duela, kontakta je definitivno bilo, po kriteriju kojeg je držao tokom čitave utakmice – čisto. Iskusni Nikola Miholić to je pospremio u mrežu za 3:3. Do kraja nekoliko zgoda i na jednoj i na drugoj strani, no Kaptol je imao dvije vrhunske prigode. Jednu je zapucao Darmopil otprilike s istog mjesta s kojeg je Lujić zabio, a drugu Sadilek koji je obišao i vratara ali je onda petljao i obrana Požege je to otklonila. U samoj završnici gosti su tražili kazneni udarac, Pavelić je bio u duelu s Matanovićem, no Hrmić je napadaču gostiju pokazao žuti karton za simuliranje što je dodatno uzburkalo strasti pa je i nakon završetka utakmice bilo nervoze, manjeg naguravanja no sve se ipak završilo u sportskom tonu.

-Čestike na borbenosti, bila je ovo utakmica na teškom terenu. Smatram da je konačni rezultat realan, jer mi imamo svoju viziju, oni svoju, a sudac pak svoju. Mi smo na početku vodili pa smo gubili i na kraju smo izjednačili i smatram da smo mogli još zabiti. Sada se okrećemo utakmici s Vidovcima. Uz nas su Kaptol i Buk,3 kvalitetne ekipe te će biti gusto, sada je Kaptol u zaostatku te mora čekati naš ili Bukov kiks. – izjavio je nakon utakmice Željko Mitrović, trener Požege.

– Žalosno je da jedan ovakav derbi u potpunu sjenu baci sudac koji definitivno nije bio na potrebnoj razini. Na kraju utakmice sa šest golova svi pričaju o njemu. Kaptol ovo nije zaslužio, zadnje tri godine se borimo za vrh lige, dečki marljivo treniraju, čitavu zimu su po snijegu i hladnoći radili i onda im to jedan čovjek baci u vodu. Ako je već svirao onaj penal za njih onda je na Paveliću u samoj završnici jednostavno morao isto tako jer je kontakta definitivno bilo. Jednostavno više ne mogu i neću šutiti, predugo sam u nogometu da bih više šutio, pa ako me žele kazniti neka to slobodno učine. Današnju utakmicu nam je ukrao glavni sudac, a nakon svega ga pozivam da on sad te dečke pokuša okupit u utorak na treningu. – riječi su razočaranog Kreše Poletija, trenera Kaptola.

LIPIK – DINAMO 4:2

Dvobj između Lipika i Dinama pripao je domaćinu s rezultatom 4:2. Gosti su poveli u 15. minuti pogotkom Janjića, ali samo nakon pet minuta domaći izjednačavaju iz kaznenog udarca pogotkom Alviža, a nakon samo tri minute prelaze u vodstvo pogotkom Jiraseka, tri minute prije odlaska na odmor odlični Jurasek opet pogađa. Nakon odmora gosti pritišću domaćina, ali domaći igrač Galko ipak pogađa u 60. minuti, gosti su uspijeli u 84. minuti iz kaznenog udarca postići još jedan pogodak, a ovaj puta precizan je bio Bojić.

– Teška utakmica, vrijeme je bilo loše, ali smo ipak ostvarili pobjedu. Gosti su vrlo neugodna momčad koja ima glavu i rep. U drugom poluvremenu su nas stisli ali ipak smo izborili pobjedu. Za goste je mogao biti dosuđen kazneni udarac, ali nije te su time oštećeni. Čestitke mojim dečkima na pobjedi, a Dinamu sretno. – rekao nam je Ognjen Kafka, trener Lipika.

– Odigrali smo vrlo dobru utakmicu i već drugi puta som odrastično oštećeni. Mlada smo ekipa i idemo u jakom ritmu to smo pokazali u drugom poluvremenu kada smo im napravili pritisak. Mojim dečkima kapa do poda stvarno smo ostavili srce na terenu. – mišljenje je Ive Marića, trenera Dinama.