Plamene pobijedile Partizan 1953 (Beograd) u susretu 2. kola WABA lige - skupine B

(FOTO: sport-pozega.hr)

8.10.2021. | 12:48 | PŠS
IZVOR: sport-pozega.hr
Pregleda: 2087

Igračice ŽKK Plamen Požega večeras su u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc svladale ŽKK Partizan 1953 (Beograd) u utakmici 2. kola WABA lige - skupina B. Konačan rezultat bio je 87:84 (24.24, 22:12, 25:17, 16:31) za ekipu trenera Vladimira Englmana.

Nakon prve četvrtine rezultat je bio 24:24, a na poluvrijeme se otišlo vodstvom Plamenih od 10 koševa razlike (46:36). U trećoj četvrtini požeške košarkašice još su povećale svoju prednost na 18 poena (71:53).

Stotinjak gledatelja mogli su svjedočiti zanimljivoj posljednjoj četvrtini u kojoj su gošće stigle prednost Plamenih  i dobile tu četvrtinu sa 16:31. U posljednjih 18 sekundi imale su gošće i napad za izjednačenje ali umjesto pokušaja za 3 poena igračice Partizana pokušale su doći do 2 poena što nisu uspjele pa je konačan rezultat ostao 87:84.

Iskusna Jelena Ivezić s 32 postignuta poena (6 asistencija, 8 skokova) vukla je požeški klub do pobjede, a La Mama Kapinga ubacila je 27 poena (23 skoka, 3 asistencije). Odlično je odigrala i Lana Hrmić koja je dodala 14 koševa.

U sljedećem, 3. kolu Plamen Požega gostuje kod Cinkerne Celje (13. 10.). Prije toga Plamene će gostovati u Slavonskom Brodu kod ŽKK Brod na Savi u sklopu 2. kola Premijer ženske košarkaške lige (09. listopada).