Ante Mandaric
IZVOR: sportalo.hr

Pregleda: 3816

8.4.2018. | 10:59 | Ante Mandaric

Jučer su odigrana prva dva susreta 15. kola požeško slavonske 1. ŽNL, a veliki derbi odigran je na požeškoj rekreaciji. U Jakšiću je gostovao BSK, dok se danas igraju preostala 4 dvoboja, ili bi se barem trebali igrati, a hoće li u kompletu ostaje nam za vidjeti.

POŽEGA – TIM OSVJEŽENJE  0:2

U Požegi su se sastale dvije najuspješnije momčadi 1. ŽNL od njenog osnutka, najviše titula završilo je u vitrinama ova dva kluba, a i u aktualnoj sezoni Požega je favorit broj jedan, a Kuzmičani su jedan od protukandidata, današnjim slavljem stigli bi na samo -3. I predvođeni sjajnim Lukom Rotimom su to i učinili. Najbolji igrač Tim osvježenja se poigravao veznjacima i defanzivcima Požege kako je htio i bio je daleko najbolji pojedinac susreta bez obzira na sami gol kojim je načeo Crvene. Bez nekoliko standardnih prvotimaca Kuzmičani su stali u čvrsti blok, iskusni Andričić je zauzeo stopersku poziciju i iskusno, mirno porješavao puno pokušaja Požege.

Za 90 minuta vodeća momčad prvenstva tri je puta ozbiljnije zaprijetila gostima. U prvom poluvremenu samo jedan šut u okvir gostujućeg gola, i to je Klasić lijepom paradom odbio u korner. U nastavku nakon što je izborio kazneni udarac Kahanek se uhvatio lopte i za dobra 3-4 metra prebacio okvir, a podjednako precizan bio je i u završnim minutama kada je sa 12-13 metara tukao kada je ostao sam pred Klasićem. I to je to od Požege. Bezvoljna i bezidejna partija, sve pokušaje gosti su bez problema zaustavljali, uvijek su dva bijela bila oko jednog crvenog. Prvi pogodak postigao je Rotim koji je i započeo akciju donjevši loptu na lijevi bok, tamo su gosti izigrali obranu i ubacili prizemnu loptu koja se nakon pokušaja Bulaje odbija do strijelca kojem nije bilo teško pogoditi nebranjenu mrežu. Drugi u završnici bio je nakon krasne kontre koju je okončao Tomislav Banožić ušetavši u mrežu. Kroz 3 pasa su gosti izbacili čitavu obranu Požege, a Banožić je majstorski obišao i vratara i zapečatio pobjedu svoje momčadi. Doduše, pečat se još nije niti ohladio a vrlo dobri Dobraš je opravdano pokazao na bijelu točku, a Kahanek je potvrdio tezu koja kaže da penal ne izvodi onaj tko ga je zaradio.

JAKŠIĆ – BSK  1:1

Zanimljiv dvoboj neopterećenih nekakvom borbom u Jakšiću završen je podjelom bodova. Početak utakmice donio je vodstvo domaćinu, bučku mrežu pogodio je Andrej Egner već u trećoj minuti. Gosti su isto tako iskoristili uvod, ali u drugo poluvrijeme i preko Roberta Marčinovića došli do poravnanja.

– Tvrda utakmica, s obje strane je bilo puno grešaka. Mi imamo problema s prekidima, opet smo dobili gol nakon kornera. Bilo je šansi na obje strane, ovih 1:1 na kraju je možda i najrealniji rezultat. Utakmica je bila borbena s obje strane ali i korektna – kazao nam je Dario Pažin, trener Jakšića.

– Bilo je malo više grubosti nego je to uobičajeno. Neke stvari su prelazile granice korektnosti s domaće strane, a to im je bilo dozvoljeno sa sudačke strane. Mi smo odigrali dobro, možemo i bolje, posebno u završnici. Opravdanje mogu naći u činjenici da su ovi mlađi dečki koji igraju i za juniore odradili 4 utakmice u 5-6 dana što je stvarno puno. Na kraju bodom u gostima ne mogu biti nezadovoljan – riječi su Ivice Pejnovića, trenera BSK-a.

Stvari na vrhu se se definitivno zakomplicirale, sada i Požega i Kutjevo sve drže u svojim rukama, odnosno nogama. Kutjevo “samo” treba pobjediti sve do kraja i prvak je, isto vrijedi i za Požegu s tim da su u prednosti da u Kutjevu u posljednjem kolu titulu osvajaju i u slučaju remija. Legitiman kandidat za naslov je svakako i Tim osvježenja, no oni moraju dočekati još jedan kiks Požege. Definitivno nas čeka uzbudljiv nastavak sezone!