Ivona Švajda osvojila zlatnu medalju u Bečeju

14.11.2022. | 13:59 | JK Slavonac
Pregleda: 1726

Judo klub Slavonac nastupio je 13.11.2022. sa 7 judaša na međunarodnom judo turniru u Bečeju( Srbija) . Na turniru je sudjelovalo 400 natjecatelja iz 7 države (Srbija, Mađarska, Bosna i Hercegovina, Slovačka, Crna Gora, Rumunjska i Hrvatska). Prvi na borilište izašao je Bruno Bluha u kategoriji do 34 kilograma i osvojio brončanu medalju. Rafael Ćosić natjecao se u kategoriji do 38 kilograma no na žalost ovaj puta ostaje bez medalje dok je Iva Čančar nastupila u kategoriji do 31 kilogram te osvojila brončanu medalju.

Sjajan dan je imala Ivona Švajda koja je u jakoj konkurenciji osvojila zlatnu medalju pobijedivši u finalu državnu prvakinju Srbije. Ivano Bošnjak nastupio je u konkurenciji do 46 kilograma koji turnir završava na 5 mjestu. Turnir su zatvorile Tena Trtanj i Lana Knaus koje su se natjecale u kategoriji do 57 kilograma. Tena je ovaj put ostala bez plasmana dok je Lana osvojila brončanu medalju.

"Sudjelovali smo na jednom iznimno kvalitetnom turniru, uvidjeli greške na kojima moramo raditi i nastavljamo dalje. Slijedeći vikend pred našim judašima je još veći izazov jer putujemo u Rumunjsku i nadamo se novim pobjedama i jednom lijepom iskustvu." izjavio je Rober Garc, trener Judo kluba Slavonac.