Ekipa Alabame pobjedom nad Birtijcom osigurala naslov prvaka Malonogometne lige veterana Požega za sezonu 2023./2024.

Malonogometna veteranska liga PSŽ- Alabama
(FOTO: sport-požega.hr)

13.4.2024. | 10:33 | PSŠ
IZVOR: sport-pozega.hr
Pregleda: 1628

U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc jučer je odigrana odgođena utakmica 3. kola Malonogometne lige veterana Požega između Alabame i MNK Birtijca. U zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici Alabama je ostvarila pobjedu rezultatom 4:5 nakon što je nakon prvog poluvremena gubila 4:1. U drugih 20 minuta Alabama je uspjela postići 4 pogotka i doći do dvanaeste uzastopne pobjede s kojom je osigurala i obranu naslova prvaka jer kolo prije kraja ima 4 boda više od drugoplasirane ekipe Autodijelova Barišić.

Već u 2. minuti Tomislav Grgić je iskoristio grešku u obrani Alabame i doveo Birtijcu u vodstvo. Na 1:1 izjednačio je Jurica Bešlić u 11. minuti. Nakon toga uslijedio je novi šok za branitelje naslova jer je Birtijca do kraja prvog dijela došla do uvjerljivog vodstva od 4:1. Prvo je u 14. minuti Dalibor Žafaranić postigao autogol za 2:1, a nakon toga je u 16. minuti Ivan Murar lijepim lobom sa svoje polovice iznenadio vratara Alabame Daria Pažina za povećanje vodstva na 3:1. Minutu poslije Ivica Vukšić je jakim i preciznim šutem sa desetak metara iskosa pogodio same rašlje za 4:1.

Na početku drugog poluvremena Alabama je s dva brza gola uhvatila priključak. U 23. minuti Jurica Bešlić je zabio za 4:2, a Dalibor Žafaranić iskupio se za autogol pogotkom za 4:3 u 25. minuti. Nakon toga punih 13 minuta nije bilo pogodaka, a dvije minute prije kraja Ninoslav Parmaković je zabio za izjednačenje. Pobjedu Alabami i nova tri boda donio je Jurica Bešlić 65 sekundi prije kraja prizemnim udarcem sa desetak metara, a lopta je udarila u obje vratnice prije nego što je ušla u mrežu gola vratara Kreše Posedija koji je imao niz odličnih obrana u 40 minuta ovog neizvjesnog susreta kao i njegov kolega Dario Pažin na drugom golu.

Tako se čvrsta ekipa Birtijce ponovno pokazala kao neugodan protivnik Alabami jer i prvi susret ove dvije ekipe završio tijesnom pobjedom Alabame rezultatom 3:4.

U natjecateljskoj sezoni 2023./2024. za Alabamu je nastupalo ukupno 15 igrača. To su Krešimir Brkić, Darko Pandžić, Krešo Poleti, Ninoslav Parmaković, Mile Pavelić, Branko Sadilek, Miro Raguž, Damir Budimlić, Zoran Bošnjaković, Dario Lončarević, Dinko Šulc, Dalibor Žafaranić, Jurica Bešlić te vratari Dario Pažin i Marin Orešković. Voditelji ekipe bili su Ivica Fliszar i Ranko Petrović.

Ekipa Alabame je uvjerljivi rekorder požeške lige veterana sa čak 6 osvojenih naslova prvaka (2011./2012., 2015./2016., 2016./2017., 2018./2019., 2022./2023., 2023./2024.).

Igračima Alabame pehar i medalje za osvojeno prvo mjesto bit će uručeni na posljednjem, 18. kolu koje se igra u nedjelju, 14. travnja 2024. Sastaju se MNK Birtijca - Standard (8,00), Autodijelovi Barišić - Rampa COR (8,50), Alabama - Viševice gradnja (9,40) i Vallis Aurea - HVIDR-a (10,30) Slobodan je Kelvin.