Danas počinje 4. Malonogometni turnir ʺOžujsko kup Vidovci 2019ʺ gdje nastupa 18 ekupa- raspored utakmica

12.6.2019. | 09:23 | sport-pozega.hr
IZVOR: sport-požega
Pregleda: 1479

Za nastup na 4. Malonogometnom turniru „Ožujsko kup Vidovci 2019“ koji će se od 12. do 15. 06. 2019. održati na malonogometnom igralištu s umjetnom travom u Vidovcima prijavila se 18 ekipa kao i na 2. Turniru održanom 2017. godine.

Organizator je Nogometni klub Dinamo Vidovci Dervišaga, a turnir se održava pod generalnim pokroviteljstvom Zagrebačke pivovare – Ožujsko pivo.

Kotizacija za turnir je 200 kuna. Prva nagrada je 3000 kuna, druga nagrada 1500 kuna, a treća nagrada 800 kuna. Četiri najbolje ekipe bit će nagrađene peharima.

Na turniru će nastupiti 18 ekipa. Ekipe su podijeljene u 6 skupina po 3 ekipe. Prvaci skupina plasirat će se u četvrtfinale kao i dvije najbolje drugoplasirane ekipe. Četvrtfinalni parovi bit će određeni ždrijebom nakon završetka prvog kruga.

Sve utakmice na turniru se igraju 2x10 minuta. Akumulirani prekršaji se računaju a nakon petog se svaki sljedeći prekršaj izvodi kazneni udarac sa 10 metara (od 6. prekršaja pa dalje). Prekršaji se ne brišu na poluvremenu.

U slučaju neriješenog rezultata izvode se penali sa 7 metara. Po tri izvođača sa svake strane, a u slučaju neodlučenog rezultata nakon tri serije po jedan izvođač sa svake strane. U skupini se boljim izvođenjem penala ostvaruje prednost, a u drugom krugu prolaz u daljnje natjecanje.

Utakmice se igraju na malonogometnom igralištu s mantinelom na umjetnoj travi dimenzija 40x20 metara. Auta nema osim u slučaju kad lopta udari u gornju mrežu. U tom slučaju aut se izvodi rukom po zemlji.

U slučaju težeg prekršaja ili prigovora sudac može isključiti igrača na 2 minute. Ako isti igrač bude dva puta isključen automatski dobiva crveni karton (njegova ekipa igra 2 minute s igračem manje, a nakon toga se u igru vraća drugi igrač). Ako za vrijeme kazne padne pogodak ekipa i dalje igra s igračem manje odnosno skroz dok vremenska kazna ne istekne. Igrač koji je isključen više se ne može vratiti u igru na toj utakmici ali smije nastupiti na sljedećoj.

Ekipu čini 5 igrača i vratar, a svaka ekipa na turniru može koristiti maksimalno 12 igrača koliko i ide u zapisnik. Izmjene igrača su leteće. Na turniru mogu nastupiti mogu igrači sa navršenih 16 godina starosti. Gornja granica nije određena.

Utakmice se igraju s futsal loptom veličine 4 (mrtva lopta). Za sve ostalo tumačenje daje Organizacijski odbor turnira.

RASPORED UTAKMICA 4. MNT OŽUJSKO KUP VIDOVCI 2019 (Vidovci, 12. – 15. 06. 2019.)