>
Pozega
2 lip.
28°C
3 lip.
29°C
4 lip.
29°C
5 lip.
30°C
6 lip.
30°C
7 lip.
31°C
8 lip.
32°C
>
Pozega
2 lip.
28°C
3 lip.
29°C
4 lip.
29°C
5 lip.
30°C
6 lip.
30°C
7 lip.
31°C
8 lip.
32°C
Weather for the Following Location: Pozega map, Croatia

29. godišnjica ubojstva Vlade Laučana, hrvatskog policajca

Vlado Laučan
(FOTO: compas.com.hr)

10.6.2020. | 10:26 | Lipički kompas
IZVOR: compas.com.hr
Pregleda: 3443

U organizaciji Udruge branitelja hrvatske policije Pakraca i Lipika u predvečerje 9. lipnja održana je tužna komemoracija kod spomen obilježja na Toranjskom putu, mjestu na kojem su prije točno dvadeset i devet godina srpski pobunjenici prilikom kukavičkog atentata ubili hrvatskog policajca Vladu Laučana, koji je tako postao prva ratna žrtva na pakračkom području.



Ovom su prigodom, u prisustvu obitelji Laučan, vijence i svijeće položila izaslanstva Ministarstva hrvatskih branitelja, Policijske postaje Pakrac, Požeško-slavonske županije, Grada Lipika, Grada Pakraca i Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskog rata Pakrac-Lipik.


Nakon polaganja vijenaca kod spomen obilježja održana je sveta misa u župnoj crkvi Uznesenja BDM u Pakracu za prvog tragično stradalog policajca na pakračko-lipičkom području, a u subotu, 13. lipnja na nogometnom igralištu u Matkovcu odigrat će se revijalna nogometna utakmica između NK "Slavonija" Prekopakra i reprezentacije branitelja Pakraca i Lipika (branitelji i djeca branitelja).


Samo registrirani članovi mogu ocjenjivati i komentirati članke. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje. Ako jeste registrirani, prijavite se ovdje.

ANKETA
Hoćete li izaći na drugi krug lokalnih izbora u Požegi?
1. Da, izaći ću - 33,95%
2. Ne, neću izaći - 33,23%
3. Ne znam - 32,83%
Ukupno glasova: 37455
Oglašavajte se na 034 portalu jer:
više od 300.000 korisnika mjesečno
više od 2 milijuna otvaranja stranica svakog mjeseca
Pročitaj više

IMPRESSUMUVJETI KORIŠTENJAPRAVILA PRIVATNOSTI