Uvjerljive pobjede Kaptola i BSK-a koji su sve bliže Požegi

IZVOR: sportalo.hr
Pregleda: 1941

Nakon što su dugo izgledali neuhvatljivo, nogometaši Požege su dobrim dijelom prokockali veliku prednost, pa bi nakon sljedećeg kola ona mogla biti zaista minimalna. Prvi pratitelji Kaptol i BSK uvjerljivo su odradili svoj posao, a u derbiju začelja Croatia je minimalno bila bolja od Mladosti koja je i dalje bez boda.

CROATIA – MLADOST  2:1

Croatia je iskoristila prednost domaćeg terena i došla do vrijedna tri boda koji joj donose puno mira, ne samo za završnicu jeseni nego i za proljeće u koje će startati s lijepom prednosti u odnosu na današnjeg protivnika. Nakon pola sata igre Mario Rudar je nakon kornera donio prednost domaćinu, a u početku drugog dijela povećao ju je Domagoj Pilić. Mladost se golom mladog Nikole Legca vratila u utakmicu, no domaći su do kraja sačuvali prednost.

– Dobro smo otvorili utakmicu, imali više od igre u prvom poluvremenu i ta prednost od 1:0 koju smo imali je trebala biti izraženija. Dobro smo krenuli i u nastavku, postigli drugi gol i imali sve pod kontrolom kada se dogodila ozljeda Davora Kaurića nakon koje smo se raspali. Mladost je zasluženo smanjila, a smo se do kraja branili i obranili velikom borbom svih igrača. Čestitke mojim momcima na pobjedi, a nakon utakmice jedina zamjerka koju imam je za internacionalnog trenera gostiju koji nije smogao snage čestitati svom bivšem klubu na zasluženoj pobjedi – riječi su Bernarda Raguža, trenera Croatije.

– Kad igramo s ovima iz donjeg dijela tablice budemo blizu, ali opet fali ono malo, ono malo što se zove trening. Odradit ćemo ovo do kraja pa sjest i vidjet šta i kako dalje. Čestitam domaćinu na pobjedi, bili su bolji za taj jedan gol – komentar je Marijana Bakule, trenera Mladosti.

PAPUK – KAPTOL  2:8

Iako na prvi pogled djeluje iznimno uvjerljivo i lako, Kaptol se propisno namučio za nove bodove. Nakon sat vremena igre Papuk je bio u egalu, a onda je “procurilo” pa je Poletijeva momčad i u drugom susretu u nizu postigla 8 golova. Prije utakmice nogometaši Kaptola posjetili su posljednje počivalište Brune Bobana, zapalili svijeće i položili vijenac, a onda na stadionu s njegovim muralom upisali uvjerljivu pobjedu. Dva puta je Sadilek donosio vodstvo Kaptolu a domaćin se vraćao nakon točno 5 minuta golovima Martinovića i Samardžije, a onda je nakon 70. minute domaćin “pukao” Nešto prije toga Parmaković je treći put donio vodstvo Kaptolu, a nakon te 70. minute i gola Sadileka je bilo pitanje samo koliko će lopti završiti iza Raguža. Sadilek se do kraja zaustavio na četiri, Parmaković na dva, a jedan je postigao Brekalo, dok su domaći jednom i sami smjestili loptu u svoju mrežu.

BSK – OMLADINAC 6:1

Bučani su čini se skinuli velik teret s leđa nakon pobjede u Požegi pa su danas odigrali nadahnutu utakmicu i do nogu potukli goste iz Čaglina. Već do poluvremena je sve bilo riješeno, Antonio Čolak, Dario Starčević i Valentino Podobnik postigli su po pogodak. U nastavku za BSK zabija Matej Blašković, pa za goste počasni postiže Karlo Rabić koji je u završnici zaradio drugi žuti i ranije hlađenje. U završnici s dva pogotka priču zaključuje mladi Ivan Buturac. Zanimljivo je da je čak 5 pogodaka BSK-a djelo igrača kojima su to prvi golovi u žutom dresu, samo je Podobnik ranije bio strijelac.