17.11.2025. | 06:27
I. Tomić
Pregleda: 3003
FOTO: I. Tomić
U 13. kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok trećeplasirana Slavonija ugostila je vodeću momčad Slavije iz Pleternice. Tijekom utakmice gledatelji su u susjedskom derbiju mogli vidjeti dva potpuno različita poluvremena. U prvom dijelu susreta gostujuća ekipa prikazala je znatno bolju igru te je stalnim napadima ugrožavala gol vratara Ivana Petkovića. Pritom je okretni i brzonogi Viktor Arong stvarao gotovo nerješive probleme domaćoj obrani, no nije bio učinkovit u realizaciji izglednih prilika za postizanje gola. Nakon jednog bijega po desnoj strani, prodorni Robet Gurdon u 27. minuti koristi neodlučnost Mateja Peharde i Ivana Petkovića i posprema loptu u mrežu za vodstvo 0:1. Treba napomenuti da gostujući vratar Ivan Kraljak u prvom poluvremenu gotovo da nije imao posla, a od Slavonijinih igrača donekle je zadovoljio samo Mato Marčetić.
U nastavku utakmice domaćin je bio taj koji je dominirao učestalim napadima i stvaranjem izglednih prilika, a gostujuća momčad morala se uglavnom braniti. Nekadašnji vratar Slavonije i najbolji igrač utakmice Kraljak isticao se uspješnim obranama i zajedno s obrambenim igračima otklanjao prijetnje ispred svoga gola. Nije bilo nimalo lako zaustavljati udarce Mateja Peharde, Tvrtka Jankovića, Filipa Bojića i drugih. Poslije jednog dosuđenog slobodnog udarca, pričuvni igrač Tomislav Soldić u 70. minuti s dvadesetak metara precizno pogađa za izjednačenje 1:1. Pritom je lopta okrznula unutrašnji dio desne vratnice i završila u mreži. 
Do kraja utakmice gosti upornom obranom uspijevaju sačuvati rezultat, a povremenim napadima pokušavaju postići pobjedonosni pogodak. Potrebno je naglasiti da osječki sudac Stjepan Barišić nije bio na visini zadatka jer je nerijetko donosio nerazumljive odluke dosuđujući povremeno prekršaje i tamo gdje ih nije bilo.
S obzirom na dva različita poluvremena, podjela bodova je najpravičniji ishod utakmice, a Slavija s ovim osvojenim vrijednim bodom i dalje zauzima čelno mjesto prvenstvene ljestvice s 28 bodova, ispred Marsonije (26), Belišća (26) i Slavonije (25). U 14. kolu pleternički trećeligaš dočekuje 22. studenog na svom stadionu trećeplasiranu ekipu Belišća, a utakmica počinje u 13.30 sati.





























