Spektakularna završnica požeške malonogometne 2. ŽNL

4.3.2018. | 10:04 | M.B.
IZVOR: sportalo.hr
Pregleda: 1824

Kao da je sam Hitchcock režirao završnicu 2. županijske malonogometne lige požeško slavonske. Dobrim dijelom natjecanja na vrhu ljestvice bio je MNK Plamen koji je mirno držao prednost pred MNK Internacional do nekoliko kola prije kraja. Onda je u nevjerojatnoj utakmici u samo 5 minuta prokockao vodstvo od 5:1 protiv Vladorene i dozvolio Kutjevčanima da se izjednače, a onda novim posrtajima i da dođu do 3 boda prednosti u samoj završnici sezone.

Sinoć je sve bilo spremno za proslavu naslova prvaka ekipe koju godinama vodi Boro Matijević, trebao im je bod protiv ekipe Mladež Pleternica i titula bi bila osigurana, no protivnici nisu tako mislili. Igralo se 37 minuta borbenog nogometa bez puno šansi i na jednoj i na drugoj strani. Internacional je u prvom poluvremenu pogodio vratnicu, u drugom dijelu su igrači Mladeži bili razigraniji, pogodili su gredu i natjerali vratara Internacionala Raguža na nekoliko odličnih intervencija. Tri minute prije kraja najbolji strijelac Internacionala Dominik Soldo mirno zabija za vodstvo u situaciji jedan na jedan i činilo se potvrđuje naslov prvaka, no još se jednom pokazalo da je futsal zaista sport gdje se igra do posljednje sekunde. 90ak sekundi prije kraja Pavo Nikolić poravnava na 1:1 nakon što se lijepo oslobodio čuvara pa iz popravnog pokušaja nakon Raguževe obrane sa 3-4 metra ostavlja vratara Internacionala bez odgovora. Nakon primljenog gola Internacional pomalo naivno kreće prema naprijed, gubi loptu i propušta zaustaviti Nikolića koji prizemnim udarcem kroz noge vrataru 9 sekundi prije kraja donosi svojoj momčadi pobjedu, a najveće veselje igračima Plamena. Svakom sportašu cilj je pobjeda, naslov prvaka, a ako Internacional ostane bez njega utjehu može potražiti u činjenici da će ipak sljedeće sezone igrati u 1. ŽMNL zahvaljujući AD Tokić koji kao prvak 1. ŽMNL odlazi u 2. HMNL Istok.

Plamen će pak večeras sve imati u svojim nogama, nakon što su dva puta gadno uprskali, dobili su neočekivanu priliku okititi se naslovom prvaka. Ostalo im je samo odraditi jednu “sitnicu”, pobjediti Alabamu. Internacional je zorno pokazao kako je teško ostvariti pobjedu u ovakvim situacijama, ostaje nam vidjeti hoće li Plamen biti uspješniji. Susret koji slobodno možemo nazvati finalom lige igra se u SD Tomislav Pirc s početkom u 20,40 sati.