Sloga i Graničar preuzeli vrh požeške 2. ŽNL

18.9.2018. | 08:49 | M.J.
IZVOR: sportalo.hr
Pregleda: 1656

U nedjelju je odigrano 3. kolo požeško slavonske 2. ŽNL nakon kojeg je na vrhu dvojac iz Trenkova i Bučja sa po 7 osvojenih bodova. Oba lidera su u 3. kolu igrali pred svojim gledateljima u Trenkovu odnosno “Đurđevcu” i došli do novih, drugih pobjeda.

Sloga je u svom Parku s 2:0 bila bolja od susjeda iz Golobrdaca golovima Luke Banovića i Dražena Bradića u drugom dijelu utakmice, očigledno zahvaljujući dobro odrađenim pripremama. Graničar je naravno igrao u Bučju iako im je pripisan stadion u Đurđenovcu kao domaći teren, a uz dosta muke su došli do slavlja protiv Dinama. Domaćin je do prednosti došao zahvaljujući nesretnom i nespretnom braniču gostiju Vukasu koji je prevario svog vratara, a nakon desetak minuta igre u nastavku najbolji igrač Graničara Josip Brkić povećao je prednost svoje momčadi. Nedugo nakon toga Jakić vraća Dinamo u igru, a domaćin je posljednjih 15-ak minuta igrao s igračem manje ali ni to nije pomoglo Dinamu da dođe do prvog boda u sezoni.

Na prvi bod čekaju i nogometaši Slavena koji su upisali i drugi domaći poraz,ovoga puta u Gradcu je slavio Graničar iz Zagrađa. Goste je u vodstvo doveo Anto Srdarević, a u posljednjih 20 minuta krenulo se s izjednačenih 1:1 nakon pogotka Tomislava Puđa. Ipak, gosti u završnici koriste još dvije prigode, obje Srdarević, jednu Adam jednu ponovno Anto. Odlična je bio pakrački derbi, Croatia je u Donjoj obriježi imala odlučenu utakmicu, vodstvo od 2:0 donijeli su Sić i Špelić, no onda se ukazao Tomislav Mijić i odnio bod put Dobrovca pogodivši dva puta u posljednjih 9 minuta! Lokalni derbi koji se trebao igrati u Sulkovcima to nije bio, na terenu je postojala samo jedna momčad, ona domaća. Po principu tko će kome nego svoj svome briljantnu partiju odigrao je bivši igrač HD-a Robert Vidakušić koji je u samo pola sata postigao 3 pogotka i odlučio utakmicu. Prije odmora Gaziljevu mrežu pogodio je i Ivan Vidmar i najavio pravu katastrofu Dragovoljca. Ipak, u nastavku su se gosti malo pribrali, iskoristili smanjenu brzinu domaćina i odigrali koliko toliko dobro, preko svog najboljeg igrača Pave Nikolića smanjili su, imali još nekakve poluprilike ublažiti poraz, a onda su ipak završnu riječ uzli domaći i u 90. minuti došli do petog pogotka.

SLAVEN – GRANIČAR Z. 1:3

SLOGA – PARASAN 2:0

SULKOVCI – H. DRAGOVOLJAC 5:1

CROATIA – DOBROVAC 2:2

GRANIČAR B. – DINAMO 2:1