(FOTO: NK Kaptol)

14.5.2018. | 10:51 | Mladen Mirković
IZVOR: sportalo.hr
Pregleda: 1975

Nakon što je Požega uspješno prošla kroz Jakšić i vratila se na vrh prvoligaške ljestvice, jučer su odigrana i preostala dva susreta u kojima se odlučuje o konačnom pobjedniku sezone. U Kaptolu je igran veliki derbi nepogrešivog Kaptola i Tim osvježenja, do jučer vodeće momčadi lige, a u Kutjevu je istoimeni domaćin ugostio vidovački Dinamo.

KAPTOL – TIM OSVJEŽENJE  5:1

Derbi u Kaptolu ponudio je odličan nogomet što se od ovih ekipa i očekivalo, no daleko više pokazao je domaćin koji je demonstrirao silu i poslao zastrašujuću poruku Kutjevu pred novi veliki derbi koji se igra u Kaptolu. Nikola Bulaja je sjajnim golom doveo goste u vodstvo u završnici prvog poluvremena i ništa nije upućivalo na ovakav završetak utakmice. U 54. minuti Poleti vuče potez dana, umjesto Lončarevića na teren šalje Branka Sadileka koji donosi Kaptolu pobjedu. Najprije je iskusni napadač poravnao samo 5 minuta nakon ulaska, zatim je Pavelić donio prednost Crvenima, a onda Sadilek s još dva gola rješava pitanje pobjednika. U posljednjim minutama pobjedu u petardu pretvara Tomislav Pranjić. Nakon 9 proljetnih kola Kaptol je na maksimalnom učinku, naslov prvaka više uopće ne izgleda kao utopija, a nakon jesenske polusezone nitko ih nije niti spominjao u tim kombinacijama..

KUTJEVO – DINAMO  9:2

Kutjevo je u prošlom kolu doživjelo prvi proljetni poraz pa je ovaj ogled s neugodnim Dinamom bio i veliki test karaktera Budimirove momčadi. Položili su ga s odličnim uspjehom. U današnjem svijetu brzih komunikacija na poruku iz Kaptola Kutjevo je odgovorilo bez da su u Kaptolu vidjeli legendarni “seen”. Tomislav Žuljević donio je prednost gostima u otvaranju utakmice, a onda slijedi rapsodija u zelenom. Josip Budimir je izjednačio, a Domagoj Majetić odmah u sljedećem napadu stavlja Kutjevo u prednost od 2:1 koja je bila aktualna do poluvremena. U nastavku se budi i prvi topnik lige Marin Majetić  i odmah u 47 podiže na 3:1. U samo 20 minuta nastavka Kutjevo je postiglo čak 5 golova, dva put je zabio Domagoj Majetić, po jednom svaki Budimir, a nakon toga Žuljević postiže svoj drugi gol, ovoga puta iz kaznenog udarca. Do kraja se domaćin nije zaustavljao, još jednom je zabio Marin Majetić, a golijadu  je zaključio Luka Banić. U utrci za najboljeg strijelca, Marin Majetić i Žuljević su izjednačeni sa po 22 gola.

PAPUK – SLAVEN  7:0

U Velikoj se igrala najizvjesnija utakmica kola, sve raspoloženiji Papuk ugostio je Slaven koji samo pokušava odraditi sezonu do kraja. Dobro su se gračani držali u prvih 45 minuta kada je Papuk imao vodstvo 2:0 uz oba pogotka Jurice Kljajića. U nastavku je to malo “procurilo” pa je Papuk postigao još 5 golova. Redom su zabijali Jelić, Vinko i Jurica Kljajić, Čakalić i kapetan Filip Jakobović.

BSK – MLADOST  6:1

U Buku jedan susret za razbibrigu i jednima i drugima, bez ikakvog imperativa osim želje za pobjedom kod obje momčadi. Puno više želje pokazali su domaći koji su na kraju došli do najuvjerljivije pobjede u sezoni na krilima odlično raspoloženog Roberta Marčinovića koji je postigao tri pogotka. Po jedan za Buk postigli su Čolak, Holjevac i Tvrdy, a počasni za goste njihov najbolji igrač Alen Jagodić.