Rukometni klub Požega porazio seniore RK LiPa

10.2.2020. | 10:30 | Compas.com.hr
IZVOR: Compas.com.hr
Pregleda: 2124

Seniori rukometnog kluba LiPa zabilježili su poraz u prvom kolu proljetnog dijela sezone u 3. HRL Istok. Na gostovanju u Požegi su poraženi od istoimene druge ekipe 32:26 (17:13).

(FOTO)

Od samog početka utakmice mladi i razigrani domaćini nameću svoj tempo koji naši momci nisu mogli pratiti. Požega je u konstantnom vodstvu koje je postepeno nadograđivala te je prvo poluvrijeme završilo 17:13 za domaćine.

U drugom poluvremenu naši seniori pokušavaju sustići prednost domaćina, no najbliže što su uspjeli doći je na dva pogotka zaostatka (18:16). Vrlo brzo Požega koristi sve nesmotrenosti naše momčadi te odlaze na velikih +7 (25:18) te rješavaju pitanje pobjednika. Po isteku 60. minute semafor pokazuje 32:26 za drugu ekipu Požege.

Najefikasniji u redovima LiPe bio je Roko Major s 5 postignutih pogodaka, dok su Mariel Klašnja i Tito Krucki postigli po 4 pogotka. Dvojac Antun Gamberger i Petar Sommer su postigli 3 pogotka, dok je dvaput protivničku mrežu tresao Matija Šimić. Jedan pogodak su postigli vratar Tomislav Kešćec, Ivan Macura, Kristijan Paragi, Dino Josipović i David Antonić. Još su nastupali vratari Dominik Jančik i Mislav Vujatović te igrači Karlo Frajfogel i Domagoj Vonić.

Priliku za popravak dojma rukometaši LiPe će imati za vikend kada im u goste dolazi ekipa RK Cestorad – Vinkoprom iz Ivankova.