Ruglo u centru Požege: Kiosk maknut, ostaci nepočišćeni

FOTO: Čitatelj

26.2.2025. | 09:38 | Redakcija 034
Pregleda: 9208

U Požegi komunalni problemi iskaču kao iz paštete pa tako ovih dana svjedočimo – neurednoj površini prekrivenom raznovrsnim smećem na mjestu gdje je donedavno stajao kiosk. Uvidom u katastar, riječ je o površini koja se nalazi u vlasništvu renomirane tvrtke Croatia osiguranja, a prema riječima našeg čitatelja koji nam je fotografije i dostavio, u takvom je stanju nekoliko dana. 

Čitatelj koji nam se obratio ističe kako su ostaci kioska postali ruglo u srcu grada. Otpad, kablovi, cijevi, ostaci kartona razbacani su po površini, što osim lošeg vizualnog dojma predstavlja i potencijalnu opasnost za prolaznike.

Nije poznato jesu li u ovom slučaju postupali iz Upravnog odjela za komunalne djelatnosti i gospodarenje Grada Požege, no i bez službenog upozorenja ovakve stvari vlasnici parcela trebali bi rješavati u najkraćem mogućem roku, pogotovo ako se nalaze u centru grada.


Ovo je još jedan primjer kako nebriga i sporost u rješavanju komunalnih problema može narušiti izgled grada i kvalitetu života stanovnika. Čišćenje i sanacija ove površine ne bi smjeli biti predmet javnih apela, već standardna praksa u održavanju urbanih prostora. Ostaje za vidjeti hoće li nadležni reagirati sada, kada je javnost upoznata s problemom ili će vlasnik svojevoljno očistiti ovu površinu na zadovoljstvo svih.









Samo registrirani članovi mogu ocjenjivati i komentirati članke. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje. Ako jeste registrirani, prijavite se ovdje.

ANKETA
Hoćete li izaći na drugi krug lokalnih izbora u Požegi?
Kliknite na opciju za koju želite glasati.
Oglašavajte se na 034 portalu jer:
više od 300.000 korisnika mjesečno
više od 2 milijuna otvaranja stranica svakog mjeseca
Pročitaj više

IMPRESSUMUVJETI KORIŠTENJAPRAVILA PRIVATNOSTI