RK Požega pobijedio RK Maksimir Pastela - ʺUfff, puno lakše se dišeʺ

17.2.2020. | 09:18 | Mladen Mirković
IZVOR: RK Požega
Pregleda: 3381

Jučer je odigrana prvenstvena rukometna utakmica između RK Požega i RK Maksimir Pastela koja je završila pobjedom domaćina rezultatom 32:28.

"Bila je ovo utakmica za puno više od dva boda. Sad nećemo ni pomišljati što bi bilo da je bilo drugačije. Nakon dva uvodna poraza u proljetnom dijelu sezone vraćamo optimizam u klub, dižemo raspoloženje i puno vedrije gledamo u nastavak prvenstva.

Ako se na tribini zatekao koji neutralan gledatelj sigurno je mogao uživati u utakmici. Utakmica je bila odlična, vrlo gledljiva, prava prvoligaška. Obje momčadi odigrale su odlično, ali uz padove u igri (kod nas je to nažalost neizbježno) tako da je bilo drame, emocija ali na kraju i slavlja za RK Požega." - stoji u izjavi RK Požega

Fenomenalno otvaranje utakmice i u 6. minuti domaćin vodi 4:0, a gosti svoj prvi pogodak postižu tek u 7. minuti. RK Požega prednost drži do rezultata 7:3 nakon čega kreće prvi uzlet gostiju te dolaze do 8:7. Domaćin ipak ne dopušta potpuni preokret, postižu dva pogotka i vode 10:7. Tada kreće drugi uzlet gostiju i dolaze do 11:10. No, opet dobra reakcija domaćih i na odmor odlaze s vodstvom 15:12. Obrana je odlična, napad ima nešto prostora za napredak, a uslijed dobre obrane i vratar Antonio Ćosić skuplja već tada respektabilnih 12 obrana. Sve izgleda dobro.

Što se dogodilo na početku drugoga dijela nikome nije jasno. Stara boljka, ili ti domaća takozvana crna rupa koja traje desetak minuta se čak i malo odužila. Od prve sekunde kreće treći, ali i za domaćina najznačajniji uzlet gostiju. Zagrepčani brzo dolaze na 17:17, a RK Požega pokušava sve da zadrži prednost. No, kao da je izašla domaća neka druga ekipa, beskrvna i apatična koja sve promatra usput.

Nakon što je domaća klupa potrošila već i drugu minutu predaha gosti u 40. minuti dolaze u prvo vodstvo 20:21, a uskoro vode i 21:24. Domaćina na terenu jednostavno nema, a Maksimir izgleda poput Barcelone. Tako jednostavno nije išlo. Na teren umjesto Olega ulazi Šimun Banović, na desno krilo Dinko Baričević i s tim se polako pokreće ekipa domaćih, povezuju i ubrzavaju igru. U obranu se vraća i Krešo Tomas, a u napadu braća Antunovići namještaju nišanske sprave. Kao kec na desetku "sjeda" i prvi time out gostujuće ekipe u 46. minuti, baš kada je najviše trebao.

Uz motivacijski govor Dario Anić dodatno budi i podiže igrače i nakon predaha na parketu postoji samo jedna ekipa. Obrana sjajna, napad efikasan. Brzo se dolazi na 25:24 u 50. minuti. Nakon gostujućeg predaha u idućih 11 minuta gosti postižu samo jedan pogodak. Najveću prednost domaćini su imali pri 32:26, ali u samoj završnici primaju dva pogotka i pobjeđuju rezultatom 32:28. Posljednjim zvukom sirene domaćinu je pao veliki kamen sa srca.

"Antunovići opet večeras sjajan! Ivan je zabio sjajnih 11 komada (sve iz igre), a Marko 6 (tri iz sedmerca). Luka Jurković i Marko Sertić postigli su četiri, a Karlo Grgurić tri pogotka. Sjajan je na vratima bio Antonio Ćosić skupivši u konačnici 17 obrana. Kod gostiju najefikasniji su bili David Kocen sa šest i Filip Vidmar s pet pogodaka. Filip Perić upotpunio je sjajnu večer vratara skupivši 15 obrana, ali i uz dva postignuta pogotka.

Ovom pobjedom dodatno smo se odmaknuli od začelja. Nalazimo se na devetom mjestu, bodovno izjednačeni s osmim Čakovcem. Prvi naš pratitelj Vidovec ima dva boda manje. Iduće kolo idemo na gostovanje u Križevce kod rukometaša KTC-a.

Na kraju, možemo biti sretni i zadovoljni. U jednom trenutku izgledali smo dokrajčeno, ali uspjeli smo se izdignuti i ostvariti važnu pobjedu za daljnje natjecanje. Čestitamo igračima, čestitamo treneru. Nije bilo lako, ali uspjeli smo." - poručili su iz RK Požega