RK Požega ostvario dvije uvjerljive pobjede u prva dva kola, sutra igraju protiv RK Brod

RK Požega
(FOTO: sport-pozega.hr)

19.10.2018. | 09:11 | Mladen Mirković
IZVOR: sport-pozega.hr
Pregleda: 1500

Rukometaši Požege odlično su ušli u novu sezonu 2. Hrvatske rukometne lige -  Istok i u prva dva kola ostvarili dvije pobjede. U prvom kolu su Požežani na svom parketu bili bolji od Nexe II (Našice) rezultatom 33:26 dok su u drugom kolu na gostovanju kod Slavije u Starom Petrovom selu bili još uvjerljiviji i slavili rezultatom 20:38.

U sljedećem, 3. kolu Požega u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc dočekuje RK Brod (Slavonski Brod). Utakmica se igra u subotu, 20. 10. s početkom u 20,00 sati. Nakon toga Požežane u 4. kolu očekuje derbi u Slatini koja je također u novo prvenstvo ušla s dvije pobjede.

Druga ekipa Požege je nakon pobjede u prvom kolu nad Đakovom II rezultatom 31:19 (23. 09.) poražena u 2. kolu u Županji odZrinskog (Bošnjaci) rezultatom 28:23 (30. 09.). U 3. kolu Požega II je na svom parketu uvjerljivo dobila Cestorad (Ivankovo)rezultatom 34:28 (07. 10.). U posljednjem, 4. kolu mladi Požežani su poraženi na gostovanju u Vinkovcima od Frankopana (Rokovci - Andrijaševci) rezultatom 39:21. U 5. kolu RK Požega II na svom parketu igra protiv RK Lipa (Lipik - Pakrac). Utakmica se igra u nedjelju, 21. 10 s početkom u 16,00 sati u SD Tomislav Pirc.

Rezultati 2. kola : Brod - Županja 26:29, Nexe ll - Slatina 24:25, Valpovka - Nova Gradiška 32:20, Feniks - Orahovica 34:24, Slavija - Požega 20:38.

Rezultati 1. kola: Slavija - Brod 27:29, Slatina - Feniks 32:16, Orahovica - Valpovka 25:24, Nova Gradiška - Županja 24:33, Požega - Nexe ll 33:26.

2. kolo 2. HRL - Istok, 14. 10. 2018.  :

RK Slavija - RK Požega 20:38 (11:19)

Staro Petrovo selo, Školska sportska dvorana, gledatelja 100. Suci: Tomislac Baić i Mladen Šulekić (Novska) Nadzornik: Dragan Hajtić (Bjelovar).

RK Slavija: G. Šamal, Hodak, Mandić 1, Kramarić 3, Smiljanić, Stanišić 2, D. Milošević 7(1), Andrašić, Bošnjaković, L. Šamal, Mihić, Ž. Milošević, Tomić 7. Trener: Goran Križan.

RK Požega: Ćosić (10 obrana), Banović, Grbeš 1, Jurković 9(2), Raguž 5, Polanec 2, Tomas 4, I. Antunović 5, Grgurić 8(2), Gelenčir 2, Gotal 1, M. Antunović 1(1), Franjić (12 obrana). Trener: Dag Kovačević.

Sedmerci: RK Slavija 1/3 (D. Milošević 1/3), RK Požega 5/9 (Grgurić 2/3, Jurković 2/3, M. Antunović 1/2, Banović 0/1)

Isključenja: RK Slavija 6 minuta (Stanišić 4, Mandić 2), RK Požega 2 minute (Grbeš 2)

1. kolo 2. HRL - Istok, 06.10.2018. :

RK Požega - RK Nexe ll 33:26 (18:11)

Požega, SD Tomislav Pirc, gledatelja 350. Suci: Tomislac Cindrić i Robert Gonzurek (Osijek) Nadzornik: Branimir Major (Višnjevac).

RK Požega: Ćosić 1 (13 obrana), Banović, Grbeš 1, Jurković, Raguž 1, Vlašić, Polanec 4, Markanjević, Tomas 6, I. Antunović 8, Bajt, Grgurić 4(1), Gelenčir, Gotal, M. Antunović 8(4), Franjić (4 obrane). Trener: Dag Kovačević.

RK Nexe ll: Sambolec, Poljak 1, Šafar 1, Ćuić 7(1), Janeski, Strmečki 3, Vidaković, Vulić 2, Delić, Zahirović, Greganić 7, Rinčić (7 obrana), Kvastek 3, Lukić 1(1), Njegovan 1. Trener: Ivan Tomičić.

Sedmerci: RK Požega 5/6 (M.Antunović 4/4, Grgurić 1/2), RK Nexe ll 2/3 (Ćuić 1/1, Lukić 1/1, Šafar 0/1)

Isključenja: RK Požega 8 minuta (Grbeš 2, Raguž 2, Bajt 2, Grgurić 2), RK Nexe ll 4 minute (Ćuić 2, Vulić 2)