RK Požega pobijedio RK Maksimir Pastela - ʺUfff, puno lakše se dišeʺ
(FOTO: RK Pozega)

23.2.2020. | 10:39 | Mladen Mirković
Pregleda: 2259

Rukometaši Požege sinoć su nakon drame koju valjda samo oni mogu izvesti ostvarili važnu i slatku pobjedu nad Križevčanima i tako donekle osvetili poraz u jesenskom dijelu u Požegi! Odigrali su sjajno, lepršavo, iskusni rukometni znalci rekli bi, strava prvo poluvrijeme, dok u drugom njihova stara boljka čini svoje. Usprkos svemu, ne dopuštaju preokret i pobjeđuju prelijepih 33:36.

Od prve minute igrali su puno bolje i odlučnije što ih dovodi do vodstva 0:4 i brzog time outa domaćina. U 20. minuti pogotkom Luke Jurkovića vode 6:16 što je bilo naše najveće vodstvo na utakmici. Do kraja poluvremena domaćini smanjuju i na odmor se odlazi s ugodnim rezultatom 15:22. Jedno od najboljih poluvremena RK Požega unazad nekoliko sezona sigurno!

No, ne bi bilo interesantno da u drugom dijelu RK Požega ne unosi dramu (ili više triler) u utakmicu. Po ne znamo koji put ove sezone očajno otvaraju drugo poluvrijeme i dopuštaju domaćinima da u 36. minuti dođu na samo 21:25. Naravno, slijedi predah. Domaćini dolaze do 26:28 u 47. minuti. No, tada su gosti rekli dosta, nema više - i tako je i bilo!!! Igralo se uglavnom pogodak za pogodak, ponekad i koji više od strane gostiju koji ne dopuštaju preokret i sigurno utakmicu privode kraju te pobjeđuju 33:36!!! Slavlje je moglo početi, VIS RK Požega opet na djelu!!! Zasluženo!

"Svi su odigrali odlično, timski (drugačije ni ne bi mogli pobijediti), no ipak jedno ime lagano odskače iz grupe – Marko Antunović odigrao je za čistu desetku! Siguran u napadu, siguran s linije 7 metara, čvrst u obrani. Vrhunski odrađena utakmica protiv svog bivšeg kluba, zbog čega je imao i motiv više. Luka Jurković bio je vrlo razigran (kao i uvijek samo kad je zdrav) te je postigao šest pogodaka. Karlo Grgurić pogodio je pet, a Oleg Polanec i Marko Sertić četiri zgoditka. Izdvajamo i mladog Šimuna Banovića koji je u završnici kada se lomio rezultat postigao dva vrlo vrijedna i lijepa pogotka. Kod domaćina najučinkovitiji je bio Toni Ezgeta s 11 pogodaka.

Ovom pobjedom nećemo puno napredovati u poretku, ali donijela su nam itekako važna dva boda koja unose mir i sigurnost u klub. Lagano se odmičemo od začelja što nam je još uvijek najvažniji cilj! Isto tako, treba li nam bolja najava od dvije uzastopne pobjede za ono što nas očekuje iduće kolo. Dolazi nam lider prvenstva Moslavina koja velikim koracima grabi prema višem rangu! Već sada planirajte svoj dolazak jer očekuje vas sjajna rukometna poslastica za sve rukometne sladokusce!" - rekli su iz RK Požega