12.4.2021. | 16:44 | I.S.
IZVOR: BBK Požega
Pregleda: 2356

Odličan vikend u Slavonskom Brodu za požeške bicikliste.

Jučer je u Slavonskom Brodu održana prva utrka Giant SBBL-a, a gdje je bila dobra konkurencija, vesela ekipa te vrijeme idealno za brdski biciklizam, a niti rezultati nisu bili "za baciti", dapače.

U nikad brojnijoj kategoriji elite (17 natjecatelja na startu) Matej Skuzin je bio vrlo uvjerljiv. Četiri kruga odvezao je za 58:43, preko tri minute ispred drugoplasiranog Luke Horvata (BK Osijek 2010).

Svoj premijerni nastup u elite kategoriji jako dobro je odradio i Nino Pavičić, koji je s vremenom 1:10:53 zauzeo 10. mjesto. Prvo mjesto osvojio je i Krešimir Pavičić u veteranima C (39:05), ispred Ivice Kerepa (BK Maraton Team Donji Miholjac) i Ante Brekala (BK Festung Sl. Brod). U juniorskoj kategoriji Filip Križanac bio je 2. od ukupno 7 natjecatelja. Brončane medalje osvojili su Marijana Leko (žene) i Tihomir Šatrović (veteran B). Milan Vidić u veteranima A uzeo je jako dobro 5. mjesto (od ukupno 10 natjecatelja).

Sve u svemu, jako dobar nastup i otvorenje požeških biciklista te podstrek za ostatak sezone. Sljedeća utrka, drugo kolo Giant SBBL je na rasporedu za dva tjedna, ravničarska i tehnička XCO Kopika u Osijeku.

Vjerujemo kako ni u Osijeku neće nedostajati dobrih rezultata požeških biciklista.

Izvor: BBK Požega