Požeški atletičari sudjelovali na prvenstvu Balkana u Celju

Pregleda: 2191

AK Požega
(FOTO: D.J.)

26.9.2018. | 10:20 | D.J.

Proteklog vikenda (21.-23.9.2018.) održano je Prvenstvo Balkana u atletici za veteran(k)e u Celju. Natjecanje je okupilo više od 700 natjecatelja u muškoj i ženskoj konkurenciji iz 12 zemalja. Među njima su nastupili i članovi AK Požega: Damir Ludvig, Franjo Čamak i Damir Jakobović.

Dobri rezultati sa Prvenstva Hrvatske potvrđeni su i u Celju: - zlatnu medalju i naslov prvaka Balkana osvojio je Damir Jakobović u bacanju kugle u kategoriji M50, - srebrne medalje osvojili su Damir Ludvig u bacanju kugle (M55) i Damir Jakobović u bacanju gire i bacanju kladiva (M50) - brončanu medalju osvojio je Damir Ludvig u bacanju diska (M55).

Zapažen nastup imao je i Franjo Čamak (M55) koji se odlično snašao po kiši i nevremenu i osvojio 4.mjesto u bacanju diska, te 7. mjesto u bacanju kugle.

Ovim natjecanjem uspješno je zaključena ovogodišnja atletska sezona i nakon kratkog odmora kreće se sa pripremama za novu sezonu.