Poraz Slavonije u Puli: Uljanik je novi član 2. NL

16.6.2024. | 20:37 | Redakcija 034
Pregleda: 4617

Danas se održala uzvratna kvalifikacijska utakmica za 2. NL. u Puli između Slavonije i Uljanika. Prvi dvoboj u Velikoj završen je bez pobjednika i postignutih golova.

Sastavi:
Uljanik: Jurak (V), Žgomba, Pajković, Mašović, Perić-Komšić, Simeunović, Kovačević, Živković, Jereb (K), Giljanović, Raković
Slavonija: Petković, Jakovljević, Jagodić, Marčetić, Antunović (K), Martinović, Peharda M., Peharda I., Janković, Božić, Šubara

Slavonija je odlično započela utakmicu, a kada je već u 22. minuti Matej Martinović zabio za vodstvo Slavonije. Slavlje nažalost nije dugo potrajalo, već dvije minute kasnije, u 24. minuti za izjednačenje zabija domaći Milivoj Simeunović, a čime se utakmica vraća na početak.

Krajem prvog poluvremena NK Slavonija primila je i drugi pogodak te se na pauzu otišlo s rezultatom 2:1, pogodak je postigao Noel Živković. U nastavku je bilo nekoliko solidnih prilika s obje strane, no dogodila se i jedna ozljeda igrača NK Slavonije. Prijelomni trenutak utakmice dogodio se u 72. minuti kada Uljanik postiže još jedan pogodak. Strijelac je bio Robert Raković, a novi rezultat je 3:1.

Slavonija je u 84. minuti iz kaznenog udarca imala priliku smanjiti rezultat na 3:2. Iako je Martinović dobro pucao, domaći golman Carlo Jurak pogodio je stranu te je obranio udarac. Rezultat je do kraja ostao nepromijenjen, 3:1 za Uljanik.

Predsjedniku NK Slavonije Tomislavu Čabraji društvo su pravili gradonačelnik Požege, Željko Glavić, Bruno Horvat i još nekoliko nogometnih fanatika iz Požege. Slavonija unatoč velikim ulaganjima i dobrim rezultatima ni ove godine nije uspjela prijeći u veći prag natjecanja, a ostaje za vidjeti hoće li iduće godine imati više sportske sreće.