Pobjede favorita u Buku, Pavlovcima i Čaglinu

(FOTO: M.J.)

24.9.2018. | 09:38 | M.J.
IZVOR: sportalo.hr
Pregleda: 2531

U subotnjim utakmicama Požega i Lipik su upisali domaće pobjede protiv Dinama i Papuka, a jučer su odigrane i preostale 3 utakmice kojima je zaključeno 4. kolo. Zanimljivo, u svakoj od 3 nedjeljne utakmice pala su točno 4 pogotka. Još jedna činjenica koju valja istaknuti je i broj opomena, u ova tri susreta suci su zajednički pokazali samo 5 žutih kartona što je doista krasan podatak.

BSK – JAKŠIĆ 4:0

10 komada u posljednjih 180 minuta. To je učinak nogometaša BSK-a koji su čini se prebrodili krizu s početka sezone i polako izgledaju kao momčad koja može u borbu za naslov iako kasne veliki 5 bodova za Požegom. Iako rezultat sugerira lak posao protiv Jakšića, nije to baš tako izgledalo na terenu dobrim dijelom utakmice. Ipak, i kad ne izgleda dobro a u momčadi imaš igrače poput Jakovljevića i Podobnika uglavnom sve ode na tvoju stranu. Jakovljević je s nova dva gola odjurio na vrh liste strijelaca dok je Podobnik s istim učinkom stigao u skupinu koja je prva iza njega.

OMLADINAC – KAPTOL 1:3

Vrlo zanimljivu utakmicu odigrali su u Čaglinu Omladinac i Kaptol. Domaćin se još jednom predstavio u dobrom izdanju, ali je i još jednom ostao praznih ruku. I na tome može zahvaliti sam sebi. Osim puno borbe s obje strane, kako one uobičajene, trkačke, bilo je i puno borbe s terenom koji nije dozvoljavao baš puno igre. Prava je šteta da na zaista prekrasnom kompleksu koji ima baš sve što treba imati jedan nogometni klub travnjak nije u skladu s ostatkom infrastrukture. Očekivano je Kaptol diktirao tempo, a Omladinac vrebao svoju šansu iz kontri, i dočekao je u 21. minuti kada je Karlo Rabić dočekao kiks obrane Kaptola i izbio sam pred Mikića i smireno pogodio za 1:0. Kaptol je nastavio u istom ritmu i nakon nekoliko prilika u kojima se iskazao vratar domaćih Vidmar u 30. minuti dolazi do poravnanja. Ilinčić je odapeo sa 20ak metara, pogodio je sami desni gornji Vidmarov kut i vratio stvari na početak. Stvarao je Kaptol pritisak i dalje, prijetio ali nije bilo stopostotnih situacija iako je i Parmaković uzdrmao vratnicu, ali je tukao gotovo iz mrtvog kuta. U nastavku je Kaptol ponovno darivao domaćina, odmah na samom početku nastavka, no ovoga puta istaknuo se vratar gostiju. Onda je došla 61. minuta i nešto što se rijetko viđa na nogometnim terenima.

Karlo Rabić je praktično od centra krenuo sam na Mikića, došao pred njega, imao je i viška vremena da se namjesti, pa je “cimao” golmana, ali ne dovoljno, najprije je Mikić obranio, pa je lopta ponovno došla do Rabića dok je Mikić bio na podu, ali se od nekud pojavio Brekalo kojeg je napadač Omladinca uspio pogoditi na liniji, i treći put je lopta došla do Rabića koji još jednom ne ometan puca prema golu na kojemu je bio igrač ali ni treći put ne pogađa, lopta je završila visoko preko gola. I onda, naravno, stiže kazna. Sljedeći napad lopta dolazi do Pavelića, kojeg neoprezno i nepotrebno domaća obrana ruši za klasični kazneni udarac kojeg je u vodstvo Kaptola pretvorio Romštein. Domaći su prilično negodovali, ne zbog prekršaja koji je bio i više nego očit, nego zbog zaleđa u kojem se Pavelić ipak nije nalazio kada je primalo loptu. 5 minuta nakon toga kraj priče, Mile Pavelić je i sam pogodio za konačnih 1:3. Do kraja je Kaptol sačuvao prednost bez većih problema, čak su u nekoliko situacija imali priliku i povećati prednost no domaćine je spasio sjajni mladi vratar Ivan Vidmar.

MLADOST – TIM OSVJEŽENJE 0:4

Mladost je tokom tjedna ostala bez trenera, klupu momčadi iz Pavlovaca napustio je iskusni Ivica Tadić, a zamjenika na duže staze još uvijek nisu pronašli pa je momčad uz loše rezultate i u tom segmentu bila poljuljana. Gosti iz Kuzmice su to znalački iskoristili i došli do uvjerljive pobjede i statusa prvog pratitelja lidera s Rekreacije. Nakon nešto više od pola sata praktično je odlučeno pitanje pobjednika, najprije je Rotim, a zatim i Benjamin Banožić matirao Barića, da bi u drugom dijelu uvjerljivu pobjedu zaokružili Mislav Brnčić i Josip Banožić.