Plamene za trofej danas protiv Raguse

16.3.2024. | 10:55 | PŠS
IZVOR: PŠS
Pregleda: 1171

U Polufinalnom susretu Kupa “Ružica Meglaj Rimac”, košarkašice Plamen Požege svladale su ekipu Šibenika79:63 (25:19, 20:18, 19:15, 15:11) i tako izborile priliku da u današnjem finalu pokušaju osvojiti prvi seniorski trofej u klupskoj povijesti. Bio je to čvrst i uzbudljiv dvoboj u kojem se presudnim pokazala ogromna razlika u iskustvu koja je nedvojbeno bila na strani Plamenih.

Izabranice Vladimira Englmana bolji ulazak u dvoboj kapitaliziranesu odvajanjem na dvoznamenkastu prednost 23-13. nakon osam i pol minuta igre, no Šibenčanke su se odbile predati te su odbile taj nalet Plamenih i u završnici prve četvrtine serijom 6-2 smanjile zaostatak na -6 (25:19).

Druga četvrtina većim dijelom protekla je u rezultatskom egalu sve do same završnice, kada Plamene uspijevaju povezati nekoliko dobrih reakcija na oba kraja terena i na ulasku u posljednju minutu druge dionice ponovno se odvojiti na +10, najprije (43-33), pa (45-35), da bi konačan rezultat prvog poluvremena svojim poenima postavila Tihana Stojsavljević, i tako se na predah otišlo s +8 za naš tim.

Ključne minute utakmice dogodile su se u trećoj četvrtini kroz koje su naše košarkašice više manje uspjele uspostaviti dominaciju i kontrolirati događanja na terenu. Nakon kratkog uvodnog perioda treće dionice u kojem je Šibenik bio u boljem ritmu i uspio se primaknuti na -6 (49-43), Plamene su zagospodarile terenom i sjajnim periodom igre od nekoliko minuta uspjele steći i maksimalnih 18 poena prednosti 64:46 u 28. minuti utakmice. Međutim završnica treće dionice ponovno je pripala gošćama iz Šibenika koje su mini serijom 6-0 smanjile zaostatak na -12 s kojim se ušlo u posljednju dionicu.

U posljednjih deset minuta gošće su na sve načine pokušale pronaći put do povratka u dvoboj, no razlika u kvaliteti i iskustvu presudila je u ključnim momentima dvoboja.Najbliže što su Šibenčanke uspjele prići bilo je do -7 (64-57 i 66-59), više od toga nisu mogle. Plamene su u završnici podigle ritam i rutinski privele posao kraju te na koncu uvjerljivo i zasluženo slavile.

Prvo ime susreta bila je Emilija Podrug koja je odigrala još jednu fantastičnu utakmicu. Za nešto manje od 37 minuta na parketu ubacila je 23 poena uz 17 skokova i sedam asistencija, sjajna je bila i Nevena Vučkovićkoja je postigla 18 poena, 12 je ubacila Kira Lowery, Jelena Ivezić i Jelena Zorić po 9, Lea Miletić 8 uz 10 skokova.

S druge strane kod Šibenika Tihana Stojsavljevićubacila je 22 poena uz 12 skokova a pored nje istakle su se i Lucija Skorić sa 17 te Amanda Mobley s 13 postignutih poena.

Finalni susret na rasporedu je danas (16. ožujka) s početkom u 15.00 sati, protivnik Plamenim na putu do trofeja branitelj je naslova, dubrovačka Ragusa, koja je u drugom polufinalu bila bolja od Medveščakarezultatom 59:53.

Još jednom pozivamo sve naše navijače da danas ispune dvoranu “Tomislav Pirc” u što većem broju i budu dodatni vjetar u leđa našim curama, u teškoj borbi koja ih očekuje na terenu, protiv vrlo zahtjevnog protivnika. Vidimo se u dvorani!