Plamene poražene na gostovanju kod Vojvodine 021 u zaostalom susretu 6. kola WABA Superlige

(FOTO: sport-pozega.hr)

9.3.2022. | 12:02 | sport-pozega.hr
IZVOR: sport-pozega.hr
Pregleda: 1381

Košarkašice Plamen Požege poražene su jučer na gostovanju u Novom Sadu od domaće Vojvodine 021 rezultatom 96:50 (32:12, 23:7, 23:17, 18:14) u zaostalom susretu 6. kola WABA Superlige. Kako utakmica nije bila rezultatski značajna trener Vladimir Englman dao je više prilike mlađim igračicama, Kristini Maričević, Martini Bošković, Emi Miškulin, Lari Benić i Anji Bunčić.

Kod Plamena jedino je Laura Bašić bila u igri svih 40 minuta, Jelena Ivezić igrala je jedno poluvrijeme, a La Mama Kapinga 29 i pol minuta te je za to vrijeme postigla 20 koševa. Nsimba Luzenga dodala je 19 poena, Laura Bašić 6, Lara Benić 3, a Kristina Maričević 2 koša.

Požeškim košarkaškicama puno je važnija utakmica u subotu, 12. ožujka kada u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc (16,00 sati) igraju protiv Splita u 19. kolu Premijer lige. Zbog ozljeda zadobivenih u nedjeljnom susretu s Medveščakom u Novi Sad nisu putovale Marija Kešeljević i Emilija Podrug, a ove dvije igračice neće biti na raspolaganju treneru Englmanu niti protiv Splita.

Plamene moraju u WABA Supeligi odigrati još i zaostali susret 7. kola u Požegi protiv Triglava (Kranj), a ta utakmica će se igrati u srijedu, 16. ožujka.

Natkon toga Plamen Požegi ostala su još tri kola redovnog dijela sezone Premijer lige nakon kojih slijedi doigravanje za prvaka. Plamene u ta tri kola gostuju kod Pule Moviter (19. 03.), igraju u Požegi sa Zagrebom (26. 03.) i idu na gostovanje u Zagreb kod Trešnjevke (02. 04.).

Požeške košarkašice će na svom parketu igrati i Final Four Kupa Ružice Meglaj Rimac (Sportska dvorana Tomislav Pirc, 09. i 10. travnja). Na završnicu Kupa plasirali su se Medveščak, Plamen Požega, Ragusa i Trešnjevka 2009, a parovi će biti poznati 15. travnja kada se održi ždrijeb u prostorijama Hrvatskog košarkaškog saveza.