IZVOR: sport-pozega.hr
Pregleda: 981

Čitatelji ocijenili:

5

Košarkašice Plamen Požege jučer su u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc u najzanimljivijoj utakmici 5. kola WABA lige svladale Lavove Brčko rezultatom 78:72 (27:23, 12:19, 22:18, 17:12) pa je borba za 4. mjesto u skupini A i prolaz u Superligu posve otvoren.

Na poluvremenu je rezultat bio 39:42, a u posljednju četvrtinu ušlo se rezultatom 61:60.Plamene su ostvarile 13 uzastopnih poena u posljednjoj četvrtini i tako došle do prve pobjede u ovoj sezoni regionalne lige, a briljirala je Jelena Ivezić koja je ubacila 33 poena. Nevena Vučković dodala je 17, a Marija Kešeljević13 koševa. Poene su još postigle Kira Lowery (8 ) i Emilija Podrug (7).

Cinkarna Celje, Montana 2003 i Orlovi su ostvarili uvjerljive pobjedeprotiv Partizana 1953, Nikšića 1995 i UBI Graza. Danas u 17,30 sati igra se utakmica skupine B Sloga Požega-Duga. Već u utorak je odigrana utakmica Budućnost Bemax - RMU Banovići (110-44).

Plamen Požega ima 1 pobjedu i 5 poraza u 6 odigranih utakmica WABA lige. Do kraja natjecanja u skupini Plamene još imaju tri domaća susreta, Cinkarna Celje (22. 11.), Partizan 1953, (29. 11.), Orlovi (13. 12.)i jedan u gostima, u posljednjem, 10. kolu kod Lavova u Brčkom (20. 12.).

Požeške košarkašice sada se okreću obvezama u domaćoj ligi jer već u subotu, 04. studenog, s početkom u 16,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc dočekuju Ragusu (Dubrovnik) u sklopu 6. kola Premijer lige.

izvor: sport-pozega.hr