KUTJEVO: Održana konferencija za medije “Festival graševine 2022.”

KUTJEVO: Održana konferencija za medije “Festival graševine 2022.”

Festival graševine- pressica
(FOTO: promo)

4.5.2022. | 15:16 | Promo
Pregleda: 2546

Jučer je u Dvorcu Kutjevo održana konferencija za medije „Festival graševine 2022.“. Na konferenciji su prisustvovali: Ana Galić, privremena pročelnica JUO, ispred Grada Kutjeva; Anita Majstorović, voditeljica Turističke zajednice Grada Kutjeva; Krunoslav Sontaki, predsjednik udruge Kutjevački vinari; Marija Elena Nikolić, udruga Kutjevački vinari; Ivica Ribičić, savjetnik gradonačelnika Josipa Budimira.

Na početku konferencije prisutnima se obratila Ana Galić i prenijela pozdrave gradonačelnika Josipa Budimira koji je bio spriječen prisustvovati. Nakon toga, Anita Majstorović i Krunoslav Sontaki predstavili su program Festivala. Organizatori Festivala graševine su Turistička zajednica Grada Kutjeva u suradnji s udrugom Kutjevački vinari, a pokrovitelj je Grad Kutjevo.



KUTJEVO: Održana konferencija za medije “Festival graševine 2022.”



Program započinje 20. svibnja 2022. u Restoranu Kutjevački podrum ocjenjivanjem vina sorte graševina. Ocjenjivanje graševina održat će se s ukupno tri komisije po sedam članova. Osim medalja, dodjeljuju se šampionske titule u kategorijama svježih, odležanih i predikatnih graševina te za najbolje ocjenjeni pjenušac.

Idući dan, 21. svibnja, održat će se Dani otvorenih podruma. Dva tjedna prije samog festivala kutjevački vinari tradicionalno otvaraju svoje podrume svim posjetiteljima. Uz obilazak svake vinarije, kušajte odabrana vina na mjestu njihova nastanka. Uz standardnu ponudu vina uvijek se dogodi poneko iznenađenje, kao npr. kušanje vina koje još uvijek nisu na tržištu - direktno iz bačvi. Putujte od vinarije do vinarije i doživite kutjevačku varijantu pub crawla.



KUTJEVO: Održana konferencija za medije “Festival graševine 2022.”



Nadalje, program na Trgu graševine u organizaciji Turističke zajednice Grada Kutjeva započinje u petak, 3. lipnja, Izborom vinske kraljice. Ova manifestacija zabavnog karaktera održat će se u kinodvorani Kutjevo s početkom u 19 sati.

Sljedećeg će se dana održati radionice u dvorcu Kutjevo od 10 do 14 sati. Za sve ljubitelje graševine, u zaštićenom spomeniku graditeljske baštine - Dvorcu Kutjevu, održat će se tri radionice u zajedničkoj organizaciji s udrugom Graševina Croatica: Nemirne graševine – moderator Tomo Jakopović, Kutjevo Grand Cru – moderatori Josip Mesić i Darko Lugarić te Nacionalno blago – moderator Željko Garmaz. Radionice je potrebno unaprijed rezervirati zbog ograničenog broja mjesta.



KUTJEVO: Održana konferencija za medije “Festival graševine 2022.”



Od 14 do 17 sati na istoj lokaciji organiziran je Salon ocjenjenih vina. Dvorac Kutjevo otvara svoja vrata za sve ljubitelje vina i kušanje uzoraka graševina koje su pristigli na ocjenjivanje. Uz ugodnu zvučnu kulisu u atriju Dvorca Kutjevo kušajte preko 100 najboljih graševina u Hrvatskoj.

Od 17 sati na Trgu graševine bit će postavljeni štandovi izlagača – od vinara, lokalnih proizvođača, obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava pa sve do izlagača rukotvorina. U istom terminu započet će aktivnost Vinski maraton, a sat vremena kasnije aktivnost za naše najmlađe – Dječja utrka traktora.



KUTJEVO: Održana konferencija za medije “Festival graševine 2022.”



Ono bez čega niti jedna manifestacija nije potpuna je glazbeni dio programa Festivala graševine. Ove godine, po prvi put u Kutjevu, u goste nam dolazi velika glazbena zvijezda naših prostora – ŽELJKO SAMARDŽIĆ, za kojeg vjerujemo da će privući velik broj posjetitelja. Koncert započinje u 21 sat na centralnom mjestu događaja, na Trgu graševine.

Pozivamo vas sve da popratite ovaj bogat i kvalitetno isplaniran program namijenjen za sve dobne skupine. Posjetite Kutjevo na Festivalu graševine 2022. godine!

KUTJEVO: Održana konferencija za medije “Festival graševine 2022.”


VIŠE NA TEMU:
KUTJEVO
MANIFESTACIJA
GLAZBA

Samo registrirani članovi mogu ocjenjivati i komentirati članke. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje. Ako jeste registrirani, prijavite se ovdje.

ANKETA
Idete li nedjeljom na sv. misu?
Kliknite na opciju za koju želite glasati.
Oglašavajte se na 034 portalu jer:
više od 300.000 korisnika mjesečno
više od 2 milijuna otvaranja stranica svakog mjeseca
Pročitaj više

IMPRESSUMUVJETI KORIŠTENJAPRAVILA PRIVATNOSTI