Matej Babić viceprvak Hrvatske u ITF takewon-dou

27.3.2023. | 08:39 | M.B.
Pregleda: 1918

U subotu se održalo ITF taekwon-do prvenstvo Hrvatske u Novalji, prvo nakon što je ITF priznat od strane HOO kao kategorizirana disciplina unutar taekwondo-a. Trener, ali i natjecatelj iz KBK Borca Požega, Matej Babić nastupio je u seniorskom uzrastu u kategoriji -78 kg.

U polufinalu potpunom dominacijom savladava suparnika sa jasnom bodovnom prednosti te jednoglasnom sudačkom odlukom. U finale dolazi na suparnika koji je bio favorit kategorije, ITF natjecatelj i reprezentativac. Finalna borba je bila vrlo tijesna, a vodstvo se mijenjalo iz sekunde u sekundu. Po isteku zadnje runde finalisti bivaju izjednačeni, što je značilo da se ide u dodatnu rundu. Međutim, i nakon dodatne runde rezultat biva izjednačen, što je rezultiralo još jednom dodatnom rundom, ovaj put zlatni bod nažalost ostvariuje drugi natjecatelj. Kako je ovo Mateju prvi nastup u ovoj disciplini, smatramo da je to velik uspjeh i lijepa sportska priča. Taekwondo i kickboxing su vrlo bliski sportovi, pogotovo ako pričamo o ITF taekwondo-u i light contact-u primjerice. Taekwondo je i vještina i sport, te ju kao vještinu u Borcu koristimo za uspješnije savladavanje zahtjeva kickboxing borbe/sporta.

No, tu je i druga bitna vijest! Natjecatelji KBK Borca Požega Glieb Starovoitov i Ivano Đevlan rangirani su na svjetskoj kickboxing (WAKO) ljestvici. Glieb je kao osvajač najjačeg Svjetskog kupa zauzeo 9. mjesto, ušavši tako u TOP 10 boraca Svijeta u kategoriji kicklight starijih kadeta do -42kg! Ivano je također rangiran na temelju svojih pobjeda te je zauzeo 20. mjesto na ljestvici, ušavši tako u TOP 20 boraca Svijeta u kategoriji kicklight starijih kadeta do -69kg! Obojica su tako postali najviše rangirani Hrvatski predstavnici u tim kategorijama.