Lipik i Kaptol odigrali nevjerojatnu utakmicu i podijelili bodove

(FOTO: sportalo.hr)

9.9.2018. | 10:42 | M.J.
IZVOR: sportalo.hr
Pregleda: 2686

Vrlo uzbudljiva subota za ljubitelje nogometa u Požeštini. U 1. ŽNL su se igrala dva vrlo zanimljiva ogleda, u Lipiku je gostovao prvak Kaptol, dok je požeška Rekreacija bila poprište dvoboja dva prethodna pobjednika ovog natjecanja.

LIPIK – KAPTOL 4:4

Nova sezona požeške 1. ŽNL krenula je stvarno spektakularno, posebice kada su derbiji u pitanju. Lipik je u prvom kolu s igračem manje odigrao fenomenalnu utakmicu u Kuzmici ali je ostao bez bod(ova), zatim je u drugom kolu sat vremena imao igrača više ali je stigao samo do jednog boda na svom terenu protiv nevjerojatnog Kaptola. Kaptol je u prvom kolu razbio BSK, a danas je odigrao prvu ligašku utakmicu u kojoj nije pobjedio u 2018. godini. 200ak gledatelja u Lipiku je gledalo nogomet za sladoskusce, nitko nije zažalio što je bio na stadionu za što su zaslužne obje momčadi. Fabrio Novak šokirao je domaćina u 9. minuti, ali prednost je rekordno kratko trajala, Jozipović je izjednačio u istoj! U 36. Kaptol ostaje s igračem manje, isključen je Romštein zbog dva žuta kartona, ali ne smeta to gostima, ponovno je u glavnoj ulozi Novak koji donosi drugo vodstvo Poletijevoj momčadi. Ovoga puta su se gostujući navijači uspjeli izgrliti prije novog izjednačenja, puna minuta je prošla prije nego je mladi Miladinović matirao Mikića i još jednom vratio stvari na početak. Ni tu nije kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu, u 41. minuti ili dvije minute nakon izjednačenja Brekalo i treći put stavlja domaćina u rezultatski minus!

Punih pola sata Kaptol je s igračem manje u nastavku čuvao svoju prednost, a onda su u 5 minuta primili dva gola kojima su autori Šugić i Tin Podunavac. Konačno je Lipik došao do prednosti, imali su igrača više i sve u svojim rukama a onda se u velikog junaka Kaptola prometnuo Dominik Brekalo koji je postigao i svoj drugi pogodak i postavio konačnih 4:4.

POŽEGA – TIM OSVJEŽENJE 3:2

Sudar dvije najtrofejnije momčadi 1. ŽNL ponovno je bio vrlo uzbudljiv, a na kraju se veselila domaća momčad. Nakon pola sata zatišja gosti dolaze do prednosti zahvaljujući nesretnom i nespretnom Matanoviću koji je pogodio vlastitu mrežu. No, veselje gostiju bilo je kratkog daha, 3 minute kasnije Miholić realizira kazneni udarac za poravnanje. Samo otvaranje drugog poluvremena donosi veselje crvenima, strijelac je Kahanek! Sredinom drugog poluvremena Mislav Brnčić još jednom vraća sve na početak, a onda se u samoj završnici ukazao Petar Jušić i ostavlja sva 3 boda na Rekreaciji i najavljuje da će biti pravo pojačanje za Požegu u nastavku sezone. Zanimljivio je da je sudac Hrmić pokazao 6 žutih kartona a jedino je Kopačević požutio zbog starta, a svi ostali zbog “verbalnog delikta”.