Nogometni vikend: 1. Županijska nogometna liga
(FOTO: Mladen Mirković)

30.4.2018. | 10:39 | Mladen Mirković
IZVOR: sportalo.hr
Pregleda: 3159

Kompletirano je 18. kolo požeško slavonske 1. ŽNL. Nakon pobjeda Lipika nad Požegom i Tim osvježenja nad Mladosti, jučer su igrane 4 utakmice. Kutjevo se borilo za povratak na vrh prvenstvene ljestvice, a Kaptol i Dinamo za nastavak utrke.

KUTJEVO – JAKŠIĆ  1:0

Pred nogometašima Kutjeva paklen je raspored do kraja prvenstva, ovo domaćinstvo Jakšiću djelovalo je kao dobar uvod, ali se pokazao kao tvrd orah. Kutjevo je imalo posjed, dominaciju ali gosti su se majstorski branili i preko Parobeka u prvom poluvremenu znali djelovati opasno, iako je vratar Majetić uglavnom bio promatrač bez pravog posla. Dva Kovačevića odlično su zatvorili Marina Majetića koji je ipak jednom izmigoljio iz njihovog zagrljaja u prvom poluvremenu i pogodio vratnicu. U nastavku slična priča, Jakšić je znao gdje i kako zatvoriti prilaze svom golu, pa su domaći pomalo i sretno došli do vodstva. Nakon kornera Bošnjak je kratko odbio do Banića koji se dobro namjestio i kroz šumo nogu pogodio za minimalnu ali vrijednu pobjedu Zelenih. Jakšić je posljednjih nekoliko minuta uspio pritisnuti domaće, no tek jedna opasna situacija završila je nepreciznim udarcem preko gola. Kutjevo je tako na savršen način odradilo lakši dio posla, sada ih čeka prava ludnica, Tim osvježenje, Dinamo, Kaptol i Požega! Teže ne može, a za uspjeh će trebati puno bolje prezentacije od današnje.

PAPUK – DINAMO  4:0

Težak raspored za nogometaše Dinama u potencijalnoj borbi za naslov prvaka već na prvom koraku se pokazao i kao pretežak. Papuk je odigrao svoju najbolju utakmicu sezone i došao do uvjerljive pobjede kojom je Dinamo i definitivno van kombinacija za najviši plasman. Jelić i Foro su u samo dvije minute slomili Dinamo, a posao je dovršio najbolji igrač utakmice Jurica Kljajić s još dva pogotka.

KAPTOL – CROATIA  7:0

Kaptol je vrlo ozbiljan kandidat za titulu, danas su na svom terenu potvrdili ulogu favorita protiv Croatije i po drugi put u sezoni slavili istim rezultatom protiv Mihaljevčana. Među domaćima se istaknuo Branko Sadilek sa dva pogotka, a Kaptol nastavlja svoju trku do naslova prvaka koji bi bio najveća senzacija u posljednjih 10ak godina s obzirom na zaostatak koji su imali nakon jesenske polusezone!

BSK – SLAVEN

U Buku se trebao igrati lokalni derbi, ali se na njemu gostujuća momčad nije pojavila. Nakon 10 komada u Kuzmici kada su se vjerojatno osjećali posramljeno, a nisu imali zašto, jer izgubiti nije sramota pa ni sa 10:0, ali ovo danas je svakako sramota za klub koji se odavno pomirio s ispadanjem. Po svemu sudeći, osim što će se utakmica registrirati s 3:0 za BSK, Slaven će biti kažnjen oduzimanjem bodova, a ono što je u svemu tome najvažnije je da se nekako konsolidiraju i sezonu privedu kraju, i zbog sebe i zbog ostalih klubova..

Bučani su čini se postali strah i trepet u okolici, najprije im je Tim osvježenje došlo s 11 igrača, a utakmicu završilo s 10, sada Gračani nisu niti došli, a uskoro im slijedi dvoboj sa Slavijom u kupu, a ostalo im je u ovom ritmu da im se domaćin ne pojavi na utakmici.. Ne bi se Žuti bunili!