(FOTO: sport-pozega.hr)

29.1.2020. | 11:06 | Mladen Mirković
IZVOR: sport-pozega.hr
Pregleda: 2120

Košarkaši Požege poraženi su na svom parketu od KK Rekord tim (Oriovac) rezultatom 79:81 (35:19, 18:18, 12:21, 14:23) u 10. kolu 2. Hrvatske košarkaške lige - Istok. Igrači trenera Daria Richa ponovno su dobro su odigrali samo prvo poluvrijeme kao i prije dva tjedna u domaćoj utakmici 9. kola protiv Belišća.

Požežani su nakon prvih 20 minuta imali vodstvo od čak 16 poena (53:37). Posljednje dvije četvrtine posve su pripale gostima koji su stigli vodstvo domaćih i na kraju došli do pobjede od 2 poena razlike. Najbolji kod Požege bili su Sven Abramović sa 24 poena i Martin Bušić s 21 postignutim košem.

Kako je tjedan dana ranije bila stanka u prvenstvu požeški košarkaši su u Vinkovcima u subotu, 18. 01. odigrali odgođenu utakmicu 7. kola u kojoj su poraženi od KK Vinkovci rezultatom 110:83 (47:51).

Požežani su i dalje na 6. mjestu sa 11 bodova (2 pobjede, 7 poraza). U 11. kolu (01. 02. 2020.) ekipa trenera Daria Richa gostuje u Županji kod istoimenog domaćina koji je drugi na ljestvici sa 16 bodova (7 pobjeda, 2 poraza).