17°C
صافي
Weather Data Source: het weer vandaag Amman per uur

Kongres Savjeta mladih RH na proljeće i u Požegi

15.10.2018. | 15:50

Novinar 034
IZVOR: Savjet mladih Grada Požege

Pregleda: 3076

NOVO

Četiri mjeseca šutnje: Nitko još uvijek nije reagirao na snimku koja teško kompromitira aktualnog gradonačelnika Glavića
Vrhunski američki metal bendovi u petak u Požegi
SDP: Vrijeme je za odgovornost – Požega ne treba nove izbore
Slavonska kuća Vinkomir i rezidencija Dvorca u Kutjevu: 6. lipnja 2025. - Radionice za sve ljubitelje vinske kapljice i one koji će to postati!
Osumnjičen za tešku krađu – u pretrazi mu pronađen revolver
Uz Festival graševine u Kutjevu za vikend pred nama zanimljive manifestacije te koncert Magazina i Baruna
Započeo novi četverogodišnji mandat lipičkog Gradskog vijeća
Biskup Martinović primio predstavnike Udruge Hrvata BiH Prsten
Obavijest o privremenom zatvaranju prometa u Ulici Miroslava Kraljevića u Požegi
Požeški stolnotenisači državni prvaci

FOTO: Koordinacija Savjeta mladih RH

15.10.2018. | 15:50 | Novinar 034
IZVOR: Savjet mladih Grada Požege
Pregleda: 3076

Proteklog vikenda u Crikvenici je održan 2. Kongres Savjeta mladih RH u organizaciji Koordinacije Savjeta mladih RH, na kojemu su bili i članovi iz požeškog Savjeta mladih, predsjednik Ivan Svjetličić, ujedno i tajnik Koordinacije te član Daniel Majer.

Na sjednici predsjedništva odlučeno je kako će na proljeće Kongres biti u Požegi i Slavonskom brodu te se raspravljalo o aktualnim temama, posebno o pitanjima demografske revitalizacije. Održana je i panel rasprava "Perspektiva Hrvatske u EU” u kojoj su sudjelovali predsjednik Odbora za vanjsku politiku u Hrvatskom saboru dr.sc. Miro Kovač, zastupnik u Europskom parlamentu Jozo Radoš i zamjenik gradonačelnika Grada Rijeke Marko Filipović.




Paneli raspravi nazočilo je 200-ak mladih ljudi iz Koordinacije i Debatnog kluba EFZG.  Članovi Savjeta Mladih Grada Požege aktivno su sudjelovali u Panel raspravi "Perspektiva Hrvatske u EU" te su postavljali konstruktivna pitanja upućena predavačima, a koja su se odnosila na ulazak Republike Hrvatske u "eurozonu" odnosno uvođenje Eura za službenu valutu, lustraciji, troškovima ulaska Republike Hrvatske u Schengen te pitanja vezana uz lokalne razvoje agencija i njezinim benefitima. 




Predsjednik Koordinacije Savjeta mladih RH, Ante Škrobica iz Trogira, istaknuo je kako moramo svojim primjerom pokazati da se radi “višeg” interesa može sjesti za stol bez obzira na međusobne razlike, te kako živimo u vrlo dinamičnom razdoblju u kojem mladi napuštaju našu Hrvatsku u potrazi za poslom koji će im osigurati egzistenciju. Važno je znati prepoznati trenutak i jasno dati do znanja da mi želimo ostati i boriti se ukoliko nam “stariji” to dopuste. Sada kada imamo svoju državu moramo biti pokretači promjena koje će dovesti do toga da se ponosimo državom u kojom živimo. To je borba koju naša generacija mora dobiti, zaključio je Ante Škrobica.















Samo registrirani članovi mogu ocjenjivati i komentirati članke. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje. Ako jeste registrirani, prijavite se ovdje.

ANKETA
Hoćete li izaći na drugi krug lokalnih izbora u Požegi?
1. Da, izaći ću - 33,87%
2. Ne, neću izaći - 33,24%
3. Ne znam - 32,89%
Ukupno glasova: 39501
Oglašavajte se na 034 portalu jer:
više od 300.000 korisnika mjesečno
više od 2 milijuna otvaranja stranica svakog mjeseca
Pročitaj više

IMPRESSUMUVJETI KORIŠTENJAPRAVILA PRIVATNOSTI