Kaptol uvjerljivom pobjedom najavio spektakularnu završnicu sezone

Nogometni vikend: 1. Županijska nogometna liga

IZVOR: sportalo.hr
Pregleda: 2774

Požeško slavonskim prvoligašima ostala su još tri kola do kraja sezone, a čak su 4 potpuno ravnopravna kandidata za titulu. Na kraju ćemo kratko iskalkulirati kakve su kombinacije u igri, a sada se posvetimo onomu što se odigralo na četiri terena.

MLADOST – KAPTOL  1:4

Nogometaši Kaptola ostali su jedina momčad s maksimalnim učinkom u proljetnom dijelu prvenstva i nakon gostovanja u Pavlovcima. Na kraju je Poletijeva momčad došla do uvjerljive pobjede, ali rezultat prilično sakriva ono što se događalo na terenu. Uvod utakmice bio je potpuno na strani Mladosti koja je igrala a Kaptol se panično branio. Silno je gostima nedostajao Romštein, uz nekako samozatajnog Brekala Parmaković nije mogao sam pohvatati sve prijetnje Mladosti. Pri rezultatu 0:0 Soldo je iz slobodnog udarca pogodio gredu, a Mikić je u dva navrata sjajnim intervencijama spašavao svoju mrežu. I kako to obično biva kada protiv momčadi poput Kaptola ne iskoristiš svoje prilike stigne te kazna. U 28. minuti gosti su na desnoj strani izbacili Valentina Pranjića koji je bez puno problema poentirao i doveo Kaptol u vodstvo. To je napokon razbudilo goste koji su nakon toga zaigrali dosta bolje i počeli stvarati šanse, a tada se istaknuo i domaći vratar Blažević. Kada se izgubi 4:1 teško je da iz te momčadi dolazi najbolji igrač utakmice, a ovoga puta Alen Jagodić ili je uspio u tome ili je barem ravnopravan s Ninom Parmakovićem koji je doktorski odradio posao u obrani. Jagodić je odigrao doista sjajnu utakmicu, kao od šale je prolazio i po nekoliko suparnika u nizu, dijelio odlične lopte, stigao puno toga i u defanzivi, a u 62. minuti je za sve to nagrađen i prekrasnim pogotkom sa 20ak metara. To izjednačenje bio je okidač da se Kaptol do kraja probudi, domaćin kao da je ostao bez snage, a Poleti je napravio ključni potez prebacivši Martinovića u sredinu gdje ga domaći nisu mogli zaustaviti. Najprije je Darmopil vratio prednost na stranu Kaptola, a dvije minute kasnije upravo Martinović zabija za 3:1 što je značilo kraj priče. Njegov drugi pogodak bio je tek uljepšavanje priče i bildanje samopouzdanja pred ono što slijedi u preostala 3 kola.

DINAMO – JAKŠIĆ  1:1

Susjedski derbi u Vidovcima prošao je u dobrosusjedskim odnosima, po gol i po bod svakom. Tomislav Žuljević je u ranoj fazi utakmice donio prednost Dinamu, Andrej Egner u ranoj fazi drugog poluvremena poravnao i postavio konačni rezultat. Na kraju najpoštenije, po bod na svaku stranu Orljave..

SLAVEN – LIPIK  0:5

Lipik je u Gradac stigao u najjačem izdanju i samim tim mogućnost nekakvog iznenađenja svedena je na minimum. U ranijim utakmicama Gračani su uspjevali parirati protivnicima tridesetak minuta, a ovoga puta ih je Lipik slomio već za desetak. U tom periodu bilo je 2:0 zahvaljujući Jiraseku i Šugiću, a do odmora je Šugić zabio još jednom, a na listu strijelaca upisao se i Jozipović. Kužilek je na poluvremenu odradio tri promjene, dao je priliku mladim igračima pa je Slaven do kraja uspio parirati, tek je Galko desetak minuta prije kraja pobjedu zaokružio na 5:0.

CROATIA – BSK 1:1

Iako prilično revijalna, utakmica Croatije i BSK-a bila je zanimljiva. Pogotkom ju je otvorio Roberto Marčinović u 16. minuti, a domaćinu je poravnanje donio sjajni mladi veznjak Ivan Brus u posljednjoj minuti prvog poluvremena. U nastavku je Croatia ostala kratka za jednog igrača nakon što je Đuka Vasić jednom glupošću zaslužio crveni karton.

Do kraja sezone su 3 kola, u svakom imamo međusobni dvoboj momčadi koje se bore za naslov prvaka, a u dva slučaja Kaptol je domaćin. Možemo reći da svi sve drže u svojim rukama, sve četiri momčadi su apsolutno u igri, ali istinski Tim osvježenje je u poziciji da može reći da je s tri pobjede prvak! Bez obzira na sve druge kalkulacije. U međusobnom omjeru su bolji i od Kutjeva i od Požege, a ako pobjede Kaptol međusobni skor neće biti važan. Osim gostovanja u Kaptolu u sljedećem kolu, čekaju ih dva ozbiljna protivnika, BSK u Kuzmici i gostovanje u Lipiku. Kutjevo je drugoplasirano, ima pred sobom dvije domaće utakmice i gostovanje u Kaptolu. Uz tri pobjede do kraja Zeleni moraju dočekati da Tim osvježenje jednu utakmicu ne pobjedi.

Požega s tri pobjede sebi osigurava da joj Kutjevo i Kaptol ne mogu ništa u trci za titulu, od Kaptola bi imali najmanje dva boda više, a od Kutjeva bi imali najmanje tri više jer bi to značilo i pobjedu u posljednjem kolu u Gradu graševine. Prije toga Mitrovićeva momčad putuje u Jakšić u subotu, a onda u pretposljednjem kolu dočekuje vidovački Dinamo. U ovom trenutku to izgleda sasvim prihvatljivo, oba prva protivnika su opasna, ali objektivno pobjediva. Sjajni Kaptol ima sve pobjede u proljeće, a slijede im dva domaća derbija, najprije protiv Tim osvježenja, a zatim protiv Kutjeva. Ako to odrade pobjednički mogu ozbiljno računati na naslov prvaka, u posljednjem kolu će u goste BSK Buku, što je potencionalno i dvoboj koji možemo gledati u finalu županijskog kupa. Ako Kaptol osvoji svih 9 bodova do kraja to mu ne jamči titulu, za nju mu treba barem jedan remi Požege u ove tri utakmice.

Svi su tokom sezone imali dosta propusta, ali Tim osvježenje ako izgubi naslov moći će zaključiti da je samo sebi pucalo u koljena, oni su 6 bodova prosuli protiv dvije posljednje momčadi lige, poraženi su i u Gradcu i u Mihaljevcima! U svakom slučaju, pred nama je spektakularna završnica sezone, priče o sucima nema, priča se o Rotimu, Majetićima, Banožićima, Darmopilu, Parmakoviću, Goliću, Lujiću i ekipi na terenu i to je ono što je prekrasno, to je ono što želimo do kraja sezone! I tko god bude prvak iz ovog kvarteta nitko mu neće moći prigovoriti da nije zaslužio!