Judokan
(FOTO: M.P.)

25.6.2018. | 09:00 | Monika P.
Pregleda: 1688

Prošlu nedjelju, 17.6.208., judo klub "Judokan" je nastupio na međunarodnom judo turniru u Banja Luci. U konkurenciji od 512 natjecatelja iz 6 država, naši judaši su uspjeli doći do puno pobjeda i medalja.

Najbolji rezultat je ostvarila Pečur Dea osvojivši drugo mjesto i srebrnu medalju. Ostale osvojene medalje su brončane, a do njih su uspjeli doći Drašković Leon, Skeledžić Rafael i Peći Antonela.Nadomak bronce, s dvije pobjede, na 5.mjestu ostaje Tokić NIko.
Begović Šimun (s pobjedom) i Tokić Lovro nisu uspjeli doći do medalje, no pokazali su trud i želju za daljnjim napretkom.

Nakon turnira, u utorak i srijedu, sudjelovali su na međunarodnom judo kampu, gdje su imali prilike trenirati, boriti se i družiti sa puno judaša iz mnogih drugih zemalja.

U petak, naši judaši su otišli u Doboj na zajednički trening. (uoči 1.međunarodnog judo turnira, održanog u subotu 23.6.2018.. Uz koristan trening, bili su odlično smješteni u gradu.

U subotu su se održavale borbe, a ovaj put su rezultati malo bolji.

Begović Šimun je osvojio zlatnu medalja u svojoj, a srebrnu u većoj starosnoj kategoriji.Zlatnu medalju je također osvojila Legac Angelika, a u starijoj je uspjela doći do brončane medalje. Nadomak zlata, srebro je osvojio  Drašković Leon. Pečur Dea je osvojila brončanu medalju. Bez medalje su ostale Heig Veronika i Peći Antonela.