Nezaustavljiva Lea Mjertan osvojila i Đakovo

Dorotea Hanžek(lijevo) i Lea Mjertan
(FOTO: TK Požega)

14.06.2011. | Bojan Miščević
Pregleda: 6024

Lea Mjertan, mlada tenisačica Teniskog kluba Požega, osvojila je turnir 3. ranga u Đakovu u kategoriji do 12 godina pojedinačno, a s partnericom Doroteom Hanžek i igru parova pobijedivši par Tena Desić/Anamarija Mihalj rezultatom 6:2, 6:1.

Lea je u finalnom meču pojedinačne konkurencije pobijedila kolegicu iz igre parova, tenisačicu TK Zlatar, rezultatom 7:6(2), 6:1. Pobjedom na ovom turniru, Mjertan je kompletirala 4 osvojena turnira u mjesec dana, tzv. slavonsku četvorku, Osijek, Slavonski Brod, Požegu i Đakovo.

Požežani Luka Bunčić i Filip Matić su također bili odlični doguravši do polufinala istog natjecanja u pojedinačnoj konkurenciji, dok je par Matić/Kranić izgubio finalni meč od para Kraljević Čilić/Pejić rezultatom 6:2, 6:3 tako osvojivši drugo mjesto  konkurencije parova.