Igračice ŽNK Slavonija Požega (Požega) ostvarile pobjedu na gostovanju u Starim Mikanovcima u 1. kolu nove sezone 2. HNLŽ - skupine ’B’

22.9.2023. | 11:40 | sport-pozega.hr
IZVOR: sport-pozega.hr
Pregleda: 1394

Čitatelji ocijenili:

5

Proteklog vikenda počelo je natjecanje u novoj sezoni 2. Hrvatske nogometne lige žene - skupina "B". Igračice ŽNK Slavonija Požega (Požega) u 1. kolu gostovale su kod ŽNK Mikanovci u Starim Mikanovcima gdje su ostvarile pobjedu rezultatom 1:3 (0:1).

Helena Draguljić dovela je ŽNK Slavoniju Požega u vodstvo od 0:1 u 13. minuti, a do poluvremena više nije bilo pogodaka. Na početku drugog dijela Martina Obradović je u 46. zabila za 0:2, a ista igračica je u 87. potvrdila pobjedu svojim drugim pogotkom za 0:3. Počasni pogodak za domaće postigla je Milica Ilić u 90. minuti.

U 2. kolu Požežanke će gostovati kod Višnjevca (01. 10.)dok će u 3. kolu (08. 10.) ugostiti Viktoriju (Slavonski Brod).

U ligi skupine "B" koja obuhvaća Nogometna središta Sjever i Istok se natječe samo 6 ekipa koje će trokružno odigrati 15 kola. U skupini "A"(klubovi iz Nogometnih središta Jug, Središte i Zapad) natječe se 9 klubova, a oni će svoje natjecanje igrati dvokružno odnosno 18 kola (svaki klub će odigrati 16 utakmica i 2 kola biti slobodan).

Prvaci skupina Druge HNLŽ (ili klubovi koji ostvare to pravo) igraju po dvostrukom kup sustavu kvalifikacije za plasman u Prvu HNLŽ. Pobjednik kvalifikacija ulazi u Prvu HNLŽ. Kvalifikacije mogu igrati drugoplasirani ili trećeplasirani klubovi iz pojedine skupine Druge HNLŽ, ukoliko ispunjavaju uvjete , a prvoplasirani klub iz te skupine Druge HNLŽ ne ispunjava osnovne uvjete za igranje Prve HNLŽ.

Posljednjeplasirani klub Prve HNLŽ iz lige za ostanak izravno ispada, a pretposljednji klub iz lige za ostanak igra kvalifikacije po dvostrukom kup sustavu s poraženim iz utakmica kvalifikacija prvaka skupina Druge HNLŽ.