Hrvatska danas igra prijateljsku utakmicu protiv Portugala

8.6.2024. | 15:37 | Index.hr
IZVOR: Index.hr
Pregleda: 2052

Hrvatska reprezentacija od 18:45 gostuje u Lisabonu kod Portugala u generalnoj probi za Europsko prvenstvo. Euro u Njemačkoj započinje za šest dana, Hrvatska na njemu sljedeće subote igra protiv Španjolske, a sad je pred njom utakmica sa suparnikom kojeg nikad dosad nije pobijedila.

Hrvatska i Portugal susreli su se dosad sedam puta. Maksimum koji je Hrvatska iz tih ogleda izvukla svodi se na remi 1:1 u prijateljskom ogledu igranom 2016. godine. Preostalih šest utakmica, po dvije na Euru i Ligi nacija i dvije prijateljske, otišlo je na stranu Portugala.
Zlatko Dalić vodio je Hrvatsku u ogledima protiv današnjeg suparnika triput. Potpisao je remi izboren golom Ivana Perišića i anuliran pogotkom Pepea, dok je potom dvaput poražen od Portugala u utakmicama Lige nacija. Oba poraza stigla su 2020. godine, bilo je 1:4 na gostovanju i 2:3 na Poljudu, na kojem je Hrvatska držala remi do 90. minute i gola Rubena Diasa. Dvostruki strijelac na tom susretu bio je Mateo Kovačić.

Sve poznato osim napadačke linije?

Očekuje se da Kovačić danas nastupi od prve minute u veznoj liniji, s Lukom Modrićem uz sebe i Marcelom Brozovićem iza njihovih leđa. Tu dileme vjerojatno neće biti jer Dalić tu formulu u veznoj liniji koristi godinama. Josip Stanišić, Martin Erlić, Josip Šutalo i Joško Gvardiol također bi trebali biti sigurna četvorka u zadnjoj liniji, ispred Dominika Livakovića.

Ipak, tri su upitnika pred današnji susret i svi se odnose na pozicije ispred veznog reda.
Zdravstveno stanje i spremnost Ivana Perišića bit će glavni faktori za odluku kome će pripasti startna pozicija na lijevom krilu. Iako željan igre, Perišić još uvijek nije na svom maksimumu nakon dugotrajnog oporavka i moguće je da Dalić tu poziciju prepusti Mariju Pašaliću.